archivní článek, informace již nemusí být aktuální

K příležitosti mezinárodního Dne stromů pořádají Lesy hl. m. Prahy spolu s hlavním městem Prahou akci Dny stromů v Praze 2019, která potrvá od 7. do 18. října 2019. Ve středu 9. října, v pátek 11. října a ve středu 16. října bude cílem Královská obora Stromovka. Komentovaná procházka největším pražským parkem vás provede jeho minulostí i současností. Dozvíte se, co všechno obnáší správa a údržba Stromovky, jaké rostliny a dřeviny jsou vysazovány a co zahrnuje péče o ně. Představí se vám také zdejší komplex rybníků a Rudolfovu štolu, která je napájí.

Díky finanční podpoře hlavního města Prahy jsou všechny exkurze a vycházky zdarma, stačí se jen přihlásit. Kapacita jednotlivých exkurzí je omezená, rezervujte si své místo předem na telefonním čísle 777 358 375 (volejte ve všední dny od 8 do 16 h). 

Každá komentovaná prohlídka Stromovky trvá cca 2,5 hodiny. Sraz účastníků je před Šlechtovou restaurací: https://mapy.cz/s/lesadelude.

FB Událost Dny stromů v Praze 2019: Stromovka

Podrobnosti o všech exkurzích, kterých se v rámci Dnů stromů v Praze 2019 můžete zúčastnit, najdete na webu: http://bit.ly/exkurze_za_stromy.