Mateřské školy končí svůj letní provoz v průběhu července. Mnoho rodičů tak řeší hlavolam, kam ve zbývajícím prázdninovém čase umístit své děti. Vedení Prahy 7 se proto v roce 2015 rozhodlo zřídit Letní školku. Letošní třetí ročník tohoto projektu se opět těšil velkému zájmu a přinesl řadě dětí krásné prázdninové zážitky.

Letní školku pořádala, tak jako v předchozích letech, FZŠ Umělecká a MŠ U Studánky. V pěti týdenních turnusech od 17. 7. do 18. 8. zde proběhlo celkem 242 pobytů, ve kterých se vystřídalo 145 dětí ve věku 3-9 let. Každý týden v Letní školce působilo od čtyř do sedmi pedagogů, dvě kuchařky a jeden správní zaměstnanec.

Přihlášky do Letní školky přicházely již od dubna – zpočátku především od těch, kteří této možnosti využili již v loňském či předloňském roce. Dětí však postupně přibývalo. Díky nadšení a nasazení pana ředitele Bohumila Kettnera a jeho týmu se dostalo na všechny, včetně dětí, které rodiče přihlásili až na poslední chvíli. Ojedinělé nebyly ani pobyty na méně dní.  Cílem Letní školky bylo nejen pomoci rodičům v období prázdnin, ale také udělat program zábavný a zajímavý.

Každý z týdenních turnusů měl své tematické zaměření – děti si vyzkoušely táboření, život indiánů či putování po sousedních zemích i celých světadílech. Pokaždé si odnášely vlastnoruční výrobky, diplomy či jiné poklady, kterými se pak mohly chlubit svým rodičům a kamarádům. Program byl prokládán besedami s příslušníky Policie ČR, během kterých si děti mohly vyzkoušet různé druhy policejní výstroje, několikrát za dětmi přijel Bibliobus Městské knihovny, každý týden proběhla návštěva solné jeskyně a mnoho dalšího. Praha 7 na Letní školku zapůjčila také mlžítko, které dětem umožnilo vítané osvěžení v horkých dnech.

Sedmá městská část děkuje všem pracovníkům, kteří dětem připravili nezapomenutelné letní zážitky. Jmenovitě pak panu řediteli Bohumilu Kettnerovi za jeho osobní zapojení a vynikající organizaci celého projektu.