archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Evropské kosmické programy jsou blíž, než si myslíte. Satelity jsou neviditelnou infrastrukturou, která se rozpíná tisíce kilometrů nad našimi hlavami, ale služby, které díky ní získáváme jsou více než viditelné. Rozhlédněte se kolem sebe! Satelitní navigace nás doprovází velkou část každodenního života. Pro všechny služby, které využívají satelitní navigaci, je základem přesnost. Přidejte se k #GSAOpenDays 2019 v pátek 8. a v sobotu 9. listopadu a zažijte na vlastní kůži, že #Na přesnosti záleží.

Letadla přistávájí hladce a s přesností díky EGNOS. Tramvaje, vlaky a autobusy spoléhají na Galileo pro přesné informace o čase. Traktory využívají technologii EU založenou na satelitní navigaci pro zlepšení životního prostředí. Ve vašich kapsách je dnes už více než 1 miliarda chytrých telefonů přijímající signál z Galilea! Stále nejste přesvědčeni?

Sledujte @EU_GNSS pro informace na Twitteru a @space4eu na Instagramu. Použijte hashtag #GSAOpenDays, abyste se podělili o své zkušenosti z letošních Open Days.

Program 2019 naleznete zde. Zaregistrujte se zde.

FB Událost Den otevřených dveří GSA 2019: Na přesnosti záleží!

Adresa:
European GNSS Agency
Janovského 438/2
170 00 Praha 7 

Tel: +420 234 766 000