archivní článek, informace již nemusí být aktuální

„(Ne)dokonalí – mylujeme svoji dyslexii“

Letošní  Den Dyslexie proběhne v neděli 8. a v pondělí 9. září od 10 do 18 hodin ve Vodárenské věži na Letné. Akce nabídne workshopy s odborníky na tuto problematiku, ale také s DYS umělci, kteří s tímto darem pracují. Vstup je zdarma.

Desátý ročník Dne Dyslexie byl vyhlášen poprvé na světě 9. září 2010 v Národní galerii v Praze. Den Dyslexie založila výtvarná umělkyně Alena Kupčíková, která je sama tímto znevýhodněním „obdarována“. Den Dyslexie se snaží ukázat dyslexii v lepším obraze, ukázat její zvýhodnění ve společnosti a snaží se najít východiska a řešení, ale také pochopení.

 

Workshopů a tvůrčích dílen proběhne velké množství, těšit se můžete kupříkladu na sochařku Markétu Korečkovou, která ve vsvém workshopu otevře téma prostorového vnímání – jak uchopit slova v prostoru? S malířem Janem Gemrotem budete moci namalovat velkoformátové figury a tím dát prostor originalitě každého z nás. Je možné, aby umělec s dys mohl navrhovat poštovní známku? Tak to si zkusíte s tvůrcem, umělcem Petrem Ptáčkem. Jindřich Matěk  – obyčejnou plastelínou, několika šroubky nebo tím co najdete po kapsách, dokáže těm nejmenším otevřít svět písmen. Jsou písmena nebo slova kolem nás ve věcech nebo v prostoru ve kterém žijeme? A mohli byste si tím lépe osvojit jejich tvar? Na to poukáže malířka a sochařka Alena Kupčíková. Podrobnější informace k programu naleznete v tiskové zprávě

FB událost