Herečku Hanu Vagnerovou můžete znát jak z televizního seriálu Expozitura, tak z divadelní detektivky Nick, která se právě hraje v Jatkách78. Vagnerová se na Letnou přistěhovala před pěti lety, když s přítelem hledali místo pro domov blízko centra i parků.

V Jatkách78 hrajete v představení Nick, které tvrdí, že některé jeho příběhy jsou natolik pravda, že jim neuvěříte. Zažila jste podobný příběh i na Letné?
Na Letné žiju už pět let a dá se říct, že většina podstatných věcí v mém životě se stala nebo začala právě tady. Letnou miluju a považuju ji za svůj domov. Celý můj život je někdy natolik pravda, že je těžké tomu uvěřit. A Letná je pro mě spojená s nejemotivnějšími obdobími mého života.

Hra pojednává o pátrání po třináctiletém chlapci z Texasu. Ztratila jste někdy ve svém životě i vy něco, co se zdálo v nenávratnu, ale pak jste to opět šťastně objevila?
Ne! Ale upřímně doufám, že se to ještě stane.

Říkáte, že jste na Sedmičku přišla před několika lety. Kde jste předtím bydlela?
Přistěhovala jsem se před pěti lety a do té doby jsem žila skoro všude po celé Praze. Letná mi přirostla k srdce nejvíc. Asi i proto, že tu téměř v každé ulici bydlí nějaký můj známý a že své nejlepší kamarády Honzu Cinu, Péťu Vančuru a Zuzku Stavnou mám v podstatě pět minut od vchodu. A tak se vždycky stane, že si najdeme čas na rychlou kávu v Café Pod Lipami nebo ve Farmě.

Proč jste si vybrala k životu právě Letnou?
Hledali jsme s přítelem místo, které bude blízko centra a kousek do parku. A Letná tohle všechno splňovala. Až potom jsme objevili, že to je takové malé městečko ve městě. A že se tu pořádá spousta akcí, je tu perfektní kino i skvělé kavárny. Na Letnou nedám dopustit.

Kdyby k vám přijela návštěva, která nikdy nebyla na Sedmičce, kam byste ji vzala?
Kino Oko, Farma Letná, Stromovka, Ristorante di Matteo, Peperoncino, Bistro 8, k Tomáši Veselkovi ostříhat a k Lacu Babuščákovi na jeho geniální Cinema Ladislav, ke Stalinovi, na brusle…

Máte tu nějaké tajné oblíbené místo, o kterém ostatní nevědí?
Samozřejmě, ale neprozradím ho.

Začíná sezona zahrádek. Kde se dá na Letné a v Holešovicích nejlépe posedět venku na kafi a večer při drinku?
Osobně jsem si oblíbila právě Farmu, Bistro 8, kavárnu Park, obědy v klubu AVU nebo sklenku vína ve vinárně Brut.

Holešovické Výstaviště na léto chystá venkovní kino. Kdybyste si mohla vybrat, na jaký film byste tam chtěla vyrazit?
Určitě bych chtěla vidět Mexickou jízdu, protože ten film miluju a vyvolává pocit léta.

Co se vám na Letné líbí, a co vás naopak štve?
Nedokážu si vybavit, co mě tady štve. Zatím jsem dost spokojená.

Zažila jste tu nějakou mimořádnou událost, na kterou stále vzpomínáte?
Například miluju cirkusový festival Letní Letná, který považuju za mimořádnou událost.

Už víte, na co letos vyrazíte?
Kromě české scény se pokusím stihnout kanadský Cirque Alfonse s představením Barbu a belgický soubor Collectif Malunes.

Svezla jste se už naším přívozem HolKa?
Zatím ne, neznám, ale vyzkouším ho.

Představení Nick se uvádí v Jatkách78, vystupovala jste někdy i na jiných scénách Prahy 7?
Hrála jsem ještě v La Fabrice. Obě divadla mám moc ráda.

Která z ženských postav, jež jste ztvárnila v divadle, ve filmu nebo seriálech, je vám osobně nejbližší a proč?
Mám je ráda všechny. Miluju postavy Kulované a Klopené z her Poslední papež a Přirození v A studiu Rubín. Obě vytvořil Petr Kolečko. Ty mám fakt ráda.

Vaši rodiče jsou matematici, vy jste byla přijata spolu s DAMU také na matematicko-fyzikální fakultu a na VŠE. Hodí se matematické vlohy i v herectví?
Vůbec!

Na Letné sídlí Pidivadlo provozované Vyšší odbornou školou hereckou. Jakou radu byste dala jejím studentům, aby byli v životě úspěšní?
Dělejte, co vás baví, a dělejte to s nadšením a s láskou.

Hana Vagnerová (*1983) je divadelní a filmová herečka. Vystupovala ve snímcích Žralok v hlavě, Bathory nebo Bez doteku. Co se televizních seriálů týče, průlom znamenala role Heleny Kahnové v seriálu Expozitura napsaná podle skutečné policistky. Hrála také v Redakci, Horákových, On je žena!, Kriminálce Anděl, Vyprávěj nebo ve Vraždách v kruhu. Její domovskou divadelní scénou je Rokoko, nyní působí hlavně v A studiu Rubín. Na Sedmičce žije pět let.