archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Praha 7 spustila anketu o problémech a prioritách, na které by se podle občanů měla nyní radnice nejvíce zaměřit. Návrhy vzešly z veřejné debaty „Tři roky od voleb“, která se uskutečnila 22. listopadu ve Veletržním paláci v rámci projektu Fórum zdravých měst. Hlasování probíhá do 14. ledna.   

Účastníci setkání ve Veletržním paláci vybrali patnáct témat z nejrůznějších oblastí života v Praze 7. Městská část chce nyní prostřednictvím ankety ověřit, na která témata kladou občané největší důraz.

„Děkujeme všem, kteří nám během veřejné debaty pomohli vytipovat problémy, které je trápí, místa, která si zaslouží změnu, a další podněty, u kterých považují za důležité, abychom se jim v příštím roce věnovali. Pomocí ankety nyní chceme zapojit do plánování naší městské části další obyvatele. Výstupy schválí zastupitelstvo jako úkoly pro jednotlivé radní,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký (Strana zelených).

V rámci online hlasování mají občané možnost udělit až pět plusových hlasů, které znamenají, že se radnice má tímto problémem intenzivně zabývat. Za každé dva udělené plusové hlasy pak lze udělit jeden hlas záporný, kterým lze označit téma, jež hlasující nepovažuje za tolik důležité. Aby bylo hlasování férové, využívá takzvané SMS verifikace, tedy zaslání potvrzujícího PIN kódu na telefon hlasujícího. Zaslání SMS a zapojení do ankety je zcela zdarma.

Po dokončení hlasování jsou občané přesměrováni na online pocitovou mapu Prahy 7. Zde mohou vyznačit, na kterých místech se cítí dobře, nebo naopak, která místa by potřebovala změnu.

Do hlasování se můžete zapojit ZDE.