Viděli jste stepníka rudého nebo potápku roháče, potkali jste bobří hrad? Příroda hlavního města je útočištěm mnoha zajímavých a často chráněných druhů rostlin a živočichů. Pojďte je s námi prozkoumat. Národní muzeum organizuje s podporou hl. m. Prahy již 5. ročník mezinárodního projektu City Nature Challenge. Cílem projektu je od 29. 4. do 2. 5. 2022 uložit co největší množství pozorování městské přírody pomocí chytré mobilní aplikace iNaturalist.

Je to jednoduché. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout zdarma mobilní aplikaci iNaturalist, zaregistrovat se a fotit živou přírodu kolem sebe. Nemusíte být profesionální fotograf ani studovaný biolog. Pokud si nebudete jistí tím, co jste pozorovali, aplikace vám s určením pomůže.

Zapojte se také a ukažte ostatním, jak jedinečná je pražská příroda.

Bližší informace k projektu a o tom, jak se do něj zapojit, naleznete na stránkách www.citynaturechallenge.cz.