O víkendu 27. – 28. dubna 2019 okusí Jirečkova ulice dva dny bez zaparkovaných a projíždějících aut. Cílem události je dát lidem příležitost zažít, jaký vliv má automobilová doprava a parkování na uspořádání ulice a život lidí v ní. Lidé budou moci zhodnotit, jaký význam má uvolněný městský prostor pro lepší kvalitu života. Pro obyvatele ulice domluvila městská část náhradní parkování v nedalekých garážích na Letenské pláni.

Chcete se přidat k dění anebo zorganizovat vlastní aktivitu v ulici Jirečkova během víkendu koncem dubna, kdy bude ulice vyhrazena pro pěší? Přijďte a podělte se o to, jak vnímáte proměněnou ulici.

Přijďte a zapojte se do dění, když se Jirečkova promění
– zahrádky a stánky místních podniků
– hřiště a hry pro děti a dospělé
– výstava o využití uličního prostoru a prostorové náročnosti automobilů
– sousedský blešák
– debata se sousedy a zástupci městské části o městské mobilitě
– malování cyklopruhu
– soutěž v kreslení
a další

Událost se koná v rámci projektu „Pilot Project – Raising awareness of alternatives to private car” a jeho pražské části „Experiencing public space without traffic“, který podpořilo Generální ředitelství pro mobility a dopravu Evropské komise.

Akce se koná pod záštitou radního MČ Praha 7 Ondřeje Mirovského.

Organizátoři: Paisaje Transversal, TYPSA a KPMG.

Kontaktní osoba: Michal Šindelář, tel. 733 286 101

Řidiči aut, kteří obvykle parkují v této ulici, mohou od soboty 9 hodin do neděle 16 hodin využít náhradního parkování zdarma v podzemních garážích Letná

FB Událost Proměna ulice Jirečkova / Jireckova Car Free Weekend