archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Bazén na Výstavišti se od 3. října 2022 opět otvírá všem plavcům. Čekají vás nově zrekonstruované prostory recepce, šaten a sprch. Šatní skříňky se nově zamykají čipovými hodinkami. Kromě bazénu můžete využít i dvou saun – finské sauny a biosauny. Otvírací dobu, ceník i rozpis drah najdete na webu Výstaviště.

Plavecký bazén je v provozu denně, jen je potřeba si před návštěvou ověřit volné dráhy v rozpisu na webové stránce. Během dopoledne je navštěvován základními školami z Prahy 7 a koná se zde i plavání seniorů. Spodní část bazénu je nově po rekonstrukci. Zrekonstruované je zázemí pro přezouvání, recepce, šatny, sprchy i WC.

Za hodinu zaplatíte 120 Kč, za 90 minut 160 Kč. Platit se dá jak hotově, tak kartou. S kartou MultiSport je plavání v hodinách určených pro veřejnost na 60 minut zdarma. Samozřejmostí je možnost zakoupení permanentky. Výměna starých permanentek je možná do konce roku, stačí napsat na e-mail: Adela.Kuratkova@navystavisti.cz 

Prohřejte se v sauně

Klasická suchá finská sauna prohřejte váš organismus zevnitř. Teplota sauny je 80–90 °C, vlhkost 10–20 %.

Oproti tomu biosauna dokonale kombinuje dvě prostředí – finskou saunu a parní lázeň. Teplota sauny je 50–60 °C, vlhkost 30–60 %. Díky příjemnějšímu prostředí biosaunu mohou využívat děti nebo starší lidé. Pokud vám tedy nevyhovuje suchý vzduch a vysoké teploty ve finské sauně, je pro vás biosauna ideální volbou.

Kapacita obou saun je 12 osob, sauny jsou společné (muži a ženy) po celou otvírací dobu. Prostěradlo vám rádi zapůjčí zdarma za zálohu 200 Kč. Z hygienických důvodů jsou povolená prostěradla pouze z recepce bazénu. Saunu si rezervovat nemusíte.

Vstup do sauny na 120 min. stojí 290 Kč.