archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Back to School neboli zpátky do školy, akce, která usnadní rodičům život při návratu jejich ratolestí ke školní výuce a děti dostatečně zabaví, proběhne už v sobotu 9. září 2023 od 10.00 do 18.00 v halách 13, 17 a 18 a na přilehlém korzu Holešovické tržnice. Rodičům akce nabídne spoustu inspirace pro dítka, která zasednou do školních lavic, stejně jako řadu didaktických pomůcek pro domácí přípravu a výuku. Děti se pak budou moci dostatečně vyřádit v dílničkách, v Tančírně při různých tanečních lekcích, v laserovém bludišti nebo s obřím krasohledem.  Na venkovním korzu vyroste dráha pro koloběžky od Gizmania, Opravárna pak nabídne elektrokoloběžky a čtyřkolky, střelbu na terč z vodní pistole, ale třeba i ukázku jednoduchých oprav malých domácích přístrojů. Chybět nebude ani swap školních pomůcek od SWAP Praha.

Zaměřeno na děti i rodiče

Back to School se svým programem zaměří nejen na děti, ale i rodiče, kteří musejí každý rok zvládnout časově i finančně náročný start školního roku. Rodiče na akci uvidí spoustu inspirace jak pro děti ve školních lavicích, tak pro domácí přípravu i výuku. Kdo se opozdil s výběrem kroužků, tak právě v Holešovické tržnici může ulovit pro své děti odpolední vyžití přes školní rok na poslední chvíli spolu s Kroužky.cz. Trh didaktických pomůcek, deskových her, výukových materiálů i volnočasových aktivit aspoň trochu usnadní tento náročný čas a inspirace bude připravena i v přípravě zdravých svačinek do školy. 

 

Nevyhazujte školní potřeby, vyměňte je a šetřete kasičku

Programové oddělení Holešovické tržnice ve spolupráci se SWAP Praha také nabídne možnost získat řadu školních pomůcek výměnou v rámci swapu (v Hale 13) a ušetřit tak rodinný rozpočet, inspiraci zde rodiče najdou také pro přípravu dennodenních svačinek pro školáky. V hale 17 bude připravena nabídka odpoledních kroužků pro děti a další tipy pro nadcházející školní rok. No a kdyby se snad někdo z dospělého doprovodu nudil, může se odebrat jen o pár uliček dál, kde bude ve stejném čase probíhat Nomad Beer Festival.

 

Upcyklace z šuplíku aneb ekologie jednoho sešitu

Zbylé stránky nedopsaných sešitů, staré papíry po babičce nebo z jedné strany potištěné A4ky? Máte je doma a nevíte, co s nimi? V rámci workshopu vás zkušení lektoři naučí spojit zdánlivě nespojitelné a znovu tak smysluplně využít to, co by možná jinak skončilo ve sběru. Přijďte si do papelote2 (hala 18) vyrobit sešit a vdechněte starému papíru nový život.

 

Zábavný start do nového školního roku

Sportovním nadšencům by neměla ujít koloběžková dráha od Gizmania, kde mohou vyzkoušet vlastní koloběžky a třeba i nějaké triky na malé rampě nebo přes překážky. Také Opravárna nabídne bohatý program pro děti. Kromě elektrokoloběžek a čtyřkolek Lamax, které budou po celý den k dispozici pro dovádění, se budou moci podívat na drobné opravy domácích přístrojů, zastřílet si na terč z vodní pistole, rodiče pak mohou využít příležitost nechat si udělat diagnostiku elektronických přístrojů i elektrokoloběžek zdarma.

 

Hračky od Pompa, capoeira i herny Montessori

Ponořit se do zvuků brazilských rytmů a zkusit si třeba capoeiru pak určitě nadchne ty, kdo raději než skoky na koloběžce otestují svou pružnost v rámci tradičního bojového tance. Klidnější duše si zatančí v Tančírně, vyzkouší obří krasohled nebo laserové bludiště od divadla ÚDIF, deskové i další hry a aktivity od Pompo.cz, LEGO mechaniku i LEGO robotiku, a všichni se pak můžou zapojit do řady workshopů a různorodé tvorby. Nejmenší návštěvníky zabavíme hravou formou montessori herny a děti se budou moci začíst i do časopisu Raketa.


Vstupné na akci Back to School činí 50 Kč pro všechny od 6 let na osobu.

Vstupné na Back to School a SWAP činí 100 Kč pro dospělého, děti mají na swap vstup zdarma. 

Více najdete na www.holesovickatrznice.cz a ve facebookové události.