Libeňský most se nejpozději od sobotního rána 3. března otevře nejen pro městskou hromadnou dopravu, ale vrátí se na něj také osobní automobilová doprava. V úterý nezávislý statik zkontroloval funkční podepření mostu a navrhl nutná opatření.

Veškeré zabezpečovací práce včetně aktivace samotného podepření skončily již začátkem týdne, kdy je zhotovitel předal zástupcům Technické správy komunikací hl. m. Prahy, a. s.

Ze zprávy nezávislého statika vyplývá, že na mostě mohou jezdit v omezeném režimu tramvaje a také vozidla až do hmotnosti 11 tun. Na základě rozhodnutí mostních techniků se ovšem zachová původní povolená hmotnost, tedy do 6 tun. Nyní na mostě probíhají nutné opravy tramvajové trati a v průběhu dnešního dne dojde i k úpravě trasy pro automobily. Jízdní pruh musí být fyzicky oddělen od tramvajového tělesa a upravuje se dopravní značení.

Zdroj: TSK

Dopravní opatření po otevření Libeňského mostu

Po provedení nezbytných sanačních prací na Libeňském mostě a po uskutečnění statických měření dochází od 3. března 2018 (přibližně od 4.30 hodin) k obnovení pravidelné tramvajové dopravy. Všechny tramvajové linky mezi Libní a Holešovicemi se vracejí do svých pravidelných tras.

Zdroj: DPP

Vyjádření starosty Prahy 7 Jana Čižinského

„Je dobrou zprávou, že se od soboty může na Libeňský most vrátit doprava. Je však nezbytné, aby Praha začala ihned pracovat na vybudování provizorního mostu vedle mostu Libeňského pro všechny typy dopravního spojení. Uzavírka Libeňského mostu ukázala, že Praha se v případě jeho rekonstrukce či nedej Bože bourání bez provizorního rámusáku neobejde,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ) a dodal: „Kloknerův ústav a TSK náklady na provizorní most odhaduje na 80-100 milionů korun.“