archivní článek, informace již nemusí být aktuální


Umění potřebuje prostor a z toho důvodu se komunitní galerie Artrafika stěhuje na nové místo. Zůstává stále v malebných kulisách pražských Holešovic, ale ze svého současného sídla na Letné se přesouvá do rozsáhlých historických sklepení v ulici Janovského naproti kostelu sv. Antonína Paduánského na Strossmayerově náměstí. Lepší zázemí umožní pořádat rozsáhlejší výstavy a koncerty, ale také workshopy a společenské akce s větší kapacitou.
Artrafika – jakožto nekomerční občanská iniciativa – zahájila pro tento účel crowdfundingovou kampaň Závan kultury a žádá své příznivce o podporu. 

Artrafika vždy sloužila jako významné sousedské centrum, kde se scházejí tvůrci i obdivovatelé umění všeho druhu, obzvláště z řad studentů. Přesun do tepajícího srdce Holešovic umožní galerii tuto roli naplňovat ještě lépe než doposud. Na Startovači proto byla založena akce Závan kultury s cílem vybrat 60 tisíc korun na vybavení sklepení vzduchotechnikou a dalšími vymoženostmi, které zajistí dobré podmínky pro vystavované umění a pohodlí pro všechny zúčastněné. Pokud se podaří tento cíl splnit, Artrafika vstoupí do nové fáze své existence a její návštěvníci se budou moci těšit na nové a odvážnější kulturní akce všeho druhu.