archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Adaptační skupinu v Jankovcově ulici, která se stará o ty nejmenší děti uprchlíků před válkou na Ukrajině, navštívil dne 27. dubna 2023 velvyslanec USA Bijan Sabet se svou chotí Lauren Sabet. Návštěvu zprostředkovala organizace UNICEF, která se prostřednictvím grantového programu MPSV podílí na financování této skupiny a dalších obdobných projektů na pomoc těm nejvíce zranitelným skupinám dětí po celé České republice.

fotografie: UNICEF

Pan velvyslanec se za účasti radní Prahy 7 pro školství a vzdělávání Hany Šiškové blíže seznámil s fungováním adaptační skupiny, do které pravidelně dochází 25 dětí ve věku do 6 let. Děti si zde postupně zvykají na nové prostředí, připravují se na přechod do mateřských a základních škol a každodenní péče o ně umožňuje rodičům pravidelně docházet do zaměstnání. 

Adaptační skupina v Praze 7 byla prvním místem návštěv Bijana Sabeta v zařízeních zaměřených na podporu dětí, které prostřednictvím grantového programu MPSV financovaného UNICEF získaly možnost hrát si, učit se a rozvíjet se v bezpečném prostředí. Prostřednictvím tohoto grantového programu bylo podpořeno již více než 3500 dětí z celé České republiky.