Před začátkem školního roku – i bez iniciované sbírky – se radnici Sedmičky podařilo od solidárních dárců nashromáždit v sekretariátu starosty Jana Čižinského aktovky a školní potřeby pro potřebné děti. Tato tradice zcela spontánně navazuje na výzvu z roku 2015, která přinesla žákům a žákyním z rodin v nouzi úctyhodný počet školních pomůcek. Tehdy zareagovalo několik desítek občanů, některé základní školy i několik firem a od té doby se situace každoročně v létě opakuje. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem dárcům, kteří přispěli k tomu, že děti mohou do školních lavic nastoupit o něco radostněji.

Aktovky a další školní potřeby se u mne v kanceláři pravidelně scházejí každé léto. Ani už nemusíme vyhlašovat sbírku. Naši sousedé z městské části aktovky, penály a tužky nosí již spontánně. Školní vybavení pak dáváme potřebným rodinám, pro které finančně náročný začátek školního roku představuje velkou zátěž. Využíváme je ale po celý rok. I v průběhu roku se totiž stává, že se přistěhuje rodina a děti se do školy stydí chodit, protože aktovku nemají. Dárcům se vždy snažím poděkovat osobně a na sociálních sítích. Jsem za projevy solidarity moc rád. Letos se u nás zatím sešlo dvacet aktovek a sedmnáct penálů,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.