V úterý 4. ledna 2022 dorazili na radnici Sedmičky Tři králové. Této úlohy se ujaly děti z Katolické mateřské školy u sv. Klimenta, které návštěvníkům, pracovníkům i radním úřadu v čele se starostou Janem Čižinským zazpívaly vánoční koledy a postaraly se tak o štědré příspěvky do charitních kasiček v rámci Tříkrálové sbírky. Vykoledované peníze podpoří seniory, nemocné, lidi s handicapem, sociálně potřebné rodiny a lidi, kteří jsou na okraji společnosti. Zapojit se do sbírky lze i online na webu trikralovasbirka.cz.

Tříkrálová sbírka je svátkem solidarity. Umožňuje všem zúčastněným zažít pocit radosti a vzájemnosti, milého setkávání s obyvateli měst a obcí – a právě to je jejím nejdůležitějším posláním a nejsilnějším poselstvím. Pro koledníky i dárce představuje navíc unikátní příležitost začít nový rok dobrým skutkem.

Loni byla koleda ovlivněná pandemií a s ní souvisejícími opatřeními. Dobrovolníci proto nemohli vyrazit koledovat do ulic, institucí či firem. Charita umožnila dárcům přispět online nebo do statických kasiček umístěných v obchodech a dalších provozovnách. Tuto možnost budou mít dárci i během letošní sbírky.

Online kasička je umístěna na www.trikralovasbirka.cz. I v ní mohou dárci nasměrovat svůj příspěvek tak, aby pomáhal v jejich regionu. Stačí zadat příslušné PSČ nebo název obce a ze seznamu Charit vybrat tu, která se o jeho využití ve prospěch potřebných lidí postará. Charita působí v celé České republice a díky její husté síti sociálních služeb pomůže výtěžek sbírky přímo v místech, kde byly peníze vykoledovány.

Tříkrálovou sbírku, která potrvá od 1. do 16. ledna 2022, doprovodí zajímavé akce. Například Tříkrálový koncert v neděli 9. ledna 2022 od 18 hodin, který bude živě vysílat ČT1. Tento koncert je poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům sbírky. Koncertem budou diváky i posluchače provázet Martina Kociánová a Jan Čenský. Koncert přináší zábavu, živé hudební výstupy a také reportáže o tom, jak peníze z Tříkrálové sbírky pomáhají.

Jak přispět na Tříkrálovou sbírku?

• navštíví vás nebo potkáte Tři krále a přispějetete do kasičky s logem Charity Česká republika
    • přispět můžete do statických kasiček, které naleznete na úřadech, v kostelech či obchodech
    • můžete darovat prostřednictvím Online koledy
    • můžete zaslat dárcovskou SMS
    • poslat bezhotovostní dar složenkou nebo převodem na sbírkový účet

Více informací na praha.charita.cz a trikralovasbirka.cz.