Hodina Země je celosvětové akce, která má za úkol zvýšit povědomí o klimatických změnách – letos připadne na sobotu 28. 3. v čase 20:30-21:30 hodin. Do této osvětové akce se mohou zapojit jak obce a firmy, tak i jednotlivci. Letos (z důvodu mimořádné situace) probíhá jen online, z bezpečí domovů. Na Sedmičce v tento čas symbolicky zhasne Letenský zámeček a Vodárenská věž na Letné. Postupně v sobotu zhasnou i jiné pražské stavby: Strahovský klášter, Staronová synagoga, Karlův most, Staroměstská radnice, Malostranská mostecká věž, Klementinum, Stavovské divadlo, Rudolfinum, Čechův most a Památník obětem komunismu. Přidejte se i vy na mapu účastníků Hodiny Země 2020.

FB Událost Hodina Země

Hodina Země (Earth Hour) je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice.