Žáci 1. a 2. tříd základních škol, kteří mají nyní kvůli epidemii koronaviru stejně jako ostatní děti výuku na dálku, se vrátí do lavic ve středu 18. listopadu. Ve stejný den se pro všechny ročníky otevřou speciální základní školy. Pro ostatní žáky podle něj bude zatím pokračovat povinné vzdělávání distančním způsobem.

S výjimkou speciálních a mateřských škol budou od 18. listopadu pro děti i učitele ve školách povinné roušky i ve třídách. Třídy se po návratu do škol nebudou muset dělit do menších skupin, jako to bylo na jaře. Děti z různých tříd by se ale neměly potkávat. Za dodržení této podmínky se podle něj pro prvňáky a druháky od příští středy obnoví rovněž fungování školních družin. Dál bude platit zákaz zpěvu a tělocviku.

Všechny základní školy Prahy 7 se ve spolupráci s městskou částí budou v následujících dnech intenzivně připravovat na návrat žáků a nastavení nezbytných hygienických požadavků, které umožní co nejhladší fungování otevřených tříd. Jedná se zejména o pravidelné dezinfekce budov, zvýšená hygienická opatření ve třídách, časté větrání apod.

Školy mají dle MŠMT rovněž poskytnout možnost individuálních konzultací pro žáky, kteří potřebují při učení větší podporu. Toto opatření bude Praha 7 dále konzultovat na ministerstvu i s jednotlivými školami. O možnosti využití konzultací budou rodiče dále informováni prostřednictvím škol či na stránkách městské části.