Senioři z Prahy 7 v nejbližších dnech dostanou předčasný vánoční dárek. Děti ze základních škol jim stejně jako v minulém roce prostřednictvím radnice městské části posílají vlastnoručně vyráběná přáníčka s osobním věnováním. Přání putují k členům sedmičkového Klubu seniorů, obyvatelům domů s pečovatelskou službou a další klientům Pečovatelského centra Praha 7. Obdarovaných je celkem 1 350.

„Milá paní Věro, přeji Vám krásné a šťastné vánoční svátky a mnoho radosti do každého dne,“ píše Markéta ze 4. třídy základní školy na Strossmayerově náměstí. Markéta a stovky jejích spolužáků ze všech základních škol z Prahy 7 se zapojily do výzvy městské části a vyrobily přáníčka s osobním věnováním pro 1 350 seniorů.

„Již druhým rokem zde máme adventní období, kdy je třeba omezit setkávání s ostatními. Nejstarší občané tak často zůstávají před svátky a někdy i během nich sami. Opět se také zrušilo mnoho adventních akcí, kde byli senioři zvyklí potkávat se a popřát si k Vánocům a Novému roku. Proto jsme se znovu rozhodli udělat jim radost a přinést trochu té adventní nálady alespoň na dálku prostřednictvím krásných přání od dětí z našich škol,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Mezi 1 350 adresáty dětských přání je téměř 1 000 členů Klubu seniorů Prahy 7, dále pak obyvatelé domů s pečovatelskou službou a sociálně odlehčovacího centra či další klienti Pečovatelského centra Praha 7, kterým přání předávají jejich pečovatelé.

„Přes školy jsme dětem rozeslali křestní jména seniorů, kterým umíme přáníčka doručit prostřednictvím našeho klubu a Pečovatelského centra. Jsem nadšená, kolik úžasných obrázků se nám opět sešlo. Tato aktivita našich školáků je krásným příkladem toho, jak silné sousedské vztahy na Sedmičce máme. Věřím, že přáníčka udělají našim seniorům radost a třeba se podaří navázat i nová přátelství, která přetrvají,“ řekla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.

Klub seniorů Prahy 7 celoročně pořádá pro své členy řadu zajímavých kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí a nabízí také slevy v partnerských kavárnách, restauracích, obchodech či službách. Více informací naleznete ZDE.