Odbor sociálních věcí a zdravotnictví (OSZ) zajišťuje plánování sociálních služeb. Jako zástupce zřizovatele koordinuje činnost příspěvkových organizací Sdružené ambulantní zařízení v Praze 7 a Pečovatelské centrum Praha 7. Má na starosti administrativu a dotace v oblasti sociálních věcí a zdravotnictví. Spolupracuje s poskytovateli zdravotních a sociálních služeb. Připravuje podpůrné programy a zajišťuje komplexní péči o potřebné obyvatele městské části.

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví – OSZ

• Zajišťuje výkon přenesené a samostatné působnosti v oblasti sociální a zdravotnictví.
  • Zajišťuje administrativní činnosti odboru dle správního a spisového řádu.
  • Zajišťuje přípravu a zpracování materiálů pro jednání Rady a Zastupitelstva v určené oblasti.
  • V oblasti zdravotnictví informuje občany o zdravotní péči poskytované zdravotnickými zařízeními sídlícími v Praze 7.
  • Vykonává zřizovatelské funkce nad příspěvkovými organizacemi Sdružené ambulantní zařízení v Praze 7 a Pečovatelské centrum Praha 7.
  • Spolupracuje s dalšími odbory úřadu MČ Praha 7 při zajištění úkolů v oblasti sociální a zdravotnictví.
  • Eviduje smlouvy v rámci svého odboru.
  • Zpracovává podklady pro výběr dotací MČ Praha 7 v oblasti sociální a zdravotnictví, zajišťuje kontrolu splnění podmínek žádostí o dotace a kontrolu vyúčtování poskytnutých dotací.
  • Zajišťuje administrativní úkony, související s účastí MČ Praha 7 v dotačních řízeních oblasti sociální a zdravotní.
  • Zajišťuje agendu Sociálně zdravotní komise Rady a Humanitního fondu a poradních sborů.
  • Koordinuje plánování sociálních služeb.
  • Zajišťuje Akademii celoživotního vzdělávání pro občany MČ Praha 7.

Úřad městské části Praha 7
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví