Sedmá městská část pokračuje v projektu Kroužek pro každé dítě. Rodiče žáků základních škol s trvalým bydlištěm v Praze 7 si mohou od začátku srpna až do 30. září 2019 zažádat o příspěvek na zájmový kroužek dle vlastního výběru. Na úhradu kroužku městská část přispěje až do výše 1 500 korun. Příspěvky jsou určeny pro rodiče v nepříznivé finanční situaci.

„Zájmové kroužky přispívají k rozvoji schopností a dovedností dítěte a pomáhají vytvářet přátelské vztahy v kolektivu. Chceme, aby každá rodina v Praze 7 mohla svému dítěti zájmovou činnost dopřát,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

„Pro ty, kteří si kroužky nemohou dovolit, jsme v minulém roce zahájili projekt Kroužek pro každé dítě. Ve školním roce 2018/2019 jsme touto cestou podpořili téměř čtyři stovky dětí,“ řekl radní Prahy 7 Jakob Hurrle, který má na starosti sociální a zdravotní politiku.

O příspěvek na kroužky, které probíhají v prvním pololetí školního roku 2019/2020, mohou požádat rodiče dětí ze základních škol s trvalým pobytem v Praze 7. Příspěvky jsou určeny pro rodiče v nepříznivé finanční situaci, jako jsou samoživitelé, rodiny s více dětmi, rodiny v exekuci či pobírající pomoc v hmotné nouzi.

Městská část rodinám splňujícím podmínky poskytne finanční příspěvek na zájmové kroužky až do výše 1 500 Kč. Rodičům stačí jen podat žádost na přihlašovacím formuláři do 30. 9. 2019. Žádost lze podat na podatelnu Úřadu městské části Praha 7, nábř. Kpt. Jaroše 1000, Praha 7, případně zaslat elektronicky na adresu: brazovah@praha7.cz.

Více informací můžete získat na Odboru sociálních věcí a zdravotnictví u Heleny Brázové, tel.: 739 409 031.

Pravidla a přihlašovací formulář jsou k dispozici zde:

Pravidla pro poskytnutí příspěvku v programu Kroužek pro každé dítě

Kroužek pro každé dítě – formulář