Sedmá městská část pokračuje v projektu Kroužek pro každé dítě. Rodiče žáků základních škol s trvalým bydlištěm v Praze 7 si mohou až do 10. března 2020 zažádat o příspěvek na zájmový kroužek dle vlastního výběru. Na úhradu kroužku městská část přispěje až do výše 1 500 korun. Příspěvky jsou určeny pro rodiče v nepříznivé finanční situaci.

„Zájmové kroužky přispívají k rozvoji schopností a dovedností dítěte a pomáhají vytvářet přátelské vztahy v kolektivu. Chceme, aby každá rodina v Praze 7 mohla svému dítěti zájmovou činnost dopřát,“ uvedla radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

„Pro ty, kteří si kroužky nemohou dovolit, jsme v minulém školním roce zahájili projekt Kroužek pro každé dítě. Ve školním roce 2018/2019 jsme touto cestou podpořili téměř čtyři stovky dětí,“ řekl radní Prahy 7 Jakob Hurrle, který má na starosti sociální a zdravotní politiku.

O příspěvek na kroužky, které probíhají v druhém pololetí školního roku 2019/2020, mohou požádat rodiče dětí ze základních škol s trvalým pobytem v Praze 7. Příspěvky jsou určeny pro rodiče v nepříznivé finanční situaci, jako jsou samoživitelé, rodiny s více dětmi, rodiny v exekuci či pobírající pomoc v hmotné nouzi.

Městská část rodinám splňujícím podmínky poskytne finanční příspěvek na zájmové kroužky až do výše 1 500 Kč. Rodičům stačí jen podat žádost na přihlašovacím formuláři do 10. 3. 2020. Žádost lze podat na podatelnu Úřadu městské části Praha 7, případně zaslat elektronicky na adresu: brazovah@praha7.cz.

Více informací můžete získat na Odboru sociálních věcí u Heleny Brázové, tel.: 739 409 031.

Pravidla pro poskytnutí příspěvku v programu Kroužek pro každé dítě

Kroužek pro každé dítě – formulář