Jestliže jste přišli o práci a potřebujete nastalou situaci řešit, můžete se kromě Úřadu práce obrátit i na oddělení sociální práce Odboru sociálních věcí a zdravotnictví, kde vám rádi poradíme.


Kde

Kontakt

Úřad městské části Praha 7
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví
nábř. Kpt. Jaroše 1000
Praha 7

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

pondělí a středa
7.30 – 11.30
12.30 – 18.00
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě

placeholder

Luczka Miroslav, PaedDr.

vedoucí odboru
dveře č. 134
tel. +420220144147
gsm. +420735793146
LuczkaM@Praha7.cz

Přišel jsem o zaměstnání a nedaří se mi sehnat jinou práci:

Jsem v evidenci Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání, ale nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti a nemám dostatek finančních prostředků:

  • Obraťte se na pobočku úřadu práce, oddělení hmotné nouze, Na Maninách 7, Praha 7 a požádejte o příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení a mimořádnou okamžitou pomoc.

 Jsem delší dobu bez práce, vznikly mi dluhy na zdravotním pojištění a hrozí mi exekuce:

  • Obraťte se na bezplatnou finanční poradnu na ÚMČ Praha 7 nebo využijte služeb jiných poraden, např. Remedium, popř. se obrátit na sociální pracovníky oddělení sociální práce,  kteří vám poradí či zprostředkují návštěvu v poradně.

Postihla mě nepříznivá životní situace:

  • Pokud vás postihla ztráta bydlení, nedostatek finančních prostředků, dluhy, ztráta partnera apod. nebo jen chcete upozornit na nepříznivou situaci občana ve vašem okolí, obraťte se na oddělení sociální práce Odboru sociálních věcí a zdravotnictví (OSZ), kde vám pomohou nastalou situaci řešit.