Aktuální a podstatné informace rozesíláme pomocí služby Munipolis (dříve Mobilní Rozhlas). Pokud ji ještě nevyužíváte, prosíme, zaregistrujte se: praha7.munipolis.cz

Pokud potřebuje informace, radu či podporu, je tu pro vás infolinka městské části, poradny či sousedské spolky.

Infolinka Prahy 7

734 521 840

V provozu každý všední den od 8:00 do 14:00 hodin.

Infolinka slouží k poskytování obecných organizačních a provozních informací o přijatých opatřeních, která se dotýkají sedmé městské části, případně k žádostem o pomoc v naléhavých situacích. Neslouží k poskytování informací o epidemii a zdravotních záležitostech. V těchto otázkách se obracejte na infolinku ke koronaviru 1221 (denně 8-19 hod.).

Sousedské spolky

Od letošního jara na Sedmičce zahájilo s podporou městské části činnost několik sousedských spolků. Ty mají za cíl sdružovat lidi z blízkých ulic, kteří jsou ochotní si navzájem pomoci. Když někdo potřebuje odnést zásilku na poštu, doprovodit k lékaři, vyvenčit psa, dojít pro léky nebo např. zajistit nákup – umíme mu pomoci! Poptávka putuje do FB skupiny a když má člen spolku čas, chuť a nachází se poblíž, tak se toho ujme. Můžete sousedské pomoci využít, nebo se naopak přidat a pomáhat ostatním. Podle Vaší ulice, zjistíte, na jaký nejbližší spolek se obrátit. Více informací ZDE.

MAPA SOUSEDSKÝCH SPOLKŮ

 

Poradny Prahy 7  

Naši odborníci jsou zde pro vás na telefonu. Když potřebujete pomoc, radu či konzultaci, neváhejte se na nás obrátit.  Více informací zde.

 

OBTÍŽNÉ ŽIVOTNÍ SITUACE

Občané Sedmičky, kteří se dostali do obtížné životní situace, se mohou obracet na e-mail: socialnipomoc@praha7.cz nebo na tel.: 220 144 097, 220 144 249.


Sedmička pořádá také veřejnou sbírku SOS Praha 7, jejím prostřednictvím můžete pomoci těm nejvíce potřebným. Více ZDE.