Milí sousedé, i v čase zhoršující se epidemie jsme tu stále pro vás. Nyní je více než kdy dříve potřeba, abychom drželi při sobě, pomáhali si a společně dokázali toto těžké období překonat. Nestyďte se v případě potřeby požádat o pomoc či naopak pomocnou ruku nabídnout. Nenechme bez pomoci především rizikové skupiny, jako jsou senioři či lidé se zdravotními obtížemi. Pokud potřebuje informace, radu či podporu, je tu pro vás infolinka městské části, poradny či sousedské spolky. Neváhejte se na nás obrátit. Společně to zvládneme!

Aktuální a podstatné informace rozesíláme pomocí služby Mobilní Rozhlas. Pokud ji ještě nevyužíváte, prosíme, zaregistrujte se: praha7.mobilnirozhlas.cz

Infolinka Prahy 7

V provozu každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin.

Infolinka slouží k poskytování obecných organizačních a provozních informací o přijatých opatřeních, která se dotýkají sedmé městské části, případně k žádostem o pomoc v naléhavých situacích. Neslouží k poskytování informací o epidemii a zdravotních záležitostech. V těchto otázkách se obracejte na infolinku Hygienické služby České republiky 1221.

Sousedské spolky

Od letošního jara na Sedmičce zahájilo s podporou městské části činnost několik sousedských spolků. Ty mají za cíl sdružovat lidi z blízkých ulic, kteří jsou ochotní si navzájem pomoci. Když někdo potřebuje odnést zásilku na poštu, doprovodit k lékaři, vyvenčit psa, dojít pro léky nebo např. zajistit nákup – umíme mu pomoci! Poptávka putuje do FB skupiny a když má člen spolku čas, chuť a nachází se poblíž, tak se toho ujme. Můžete sousedské pomoci využít, nebo se naopak přidat a pomáhat ostatním. Podle Vaší ulice, zjistíte, na jaký nejbližší spolek se obrátit. Více informací ZDE.

MAPA SOUSEDSKÝCH SPOLKŮ

Poradny Prahy 7

Naši odborníci jsou zde pro vás na telefonu. Když potřebujete pomoc, radu či konzultaci, neváhejte se na nás obrátit.

PORADNA PRO RODIČE

PO – ČT: od 9 do 16 hodin volejte na tel.: 220 144 097 nebo 605 070 056, obracet se na nás můžete také přes e-mail: poradenstvi@praha7.cz

PORADNA PRO SENIORY
PO – PÁ:  od 9 do 17 hodin volejte na tel.: 777 482 466