Česky   English

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Bc. Miroslav Simon

Útvar kontroly a stížností

737 861 371

SimonM@praha7.cz

Ing. arch. Hana Pochmannová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

PochmannovaH@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Otázka: diskriminační jednání (Roman Myška 14.4.2008 17:49)
ještě jednou se omlouvám,že ruším,ale pokládám zde dotaz. nemyslíte si že je tato volba zamezit parkování lidem kteří nemají místo pobytu na Praze 7 ale i jinde diskriminační ? témto poukazuji na některé body v listině základních práv a svobod .. celý den hledám paragrafy kterými lze rozhodnutí magistrátu napadnout. Jednání magistrátu ohledně zakazu parkování pro nerezidenty je protiprávní a žalovatelné. Nicméně podotýkám,že ne asi u našich soudů,ale pokud by k tomu došlo .. myslím,že nějaká vyšší instance by se tímto určitě dala zaměstnat a vyšla by vstříc nerezidentům.
Ostatně neplánuje Praha zákaz nakupování mimopražským? či rovnou zákaz pohybu v Praze vůbec ?
Odpověď: (Radek Pohl 16.4.2008 17:59)

Dobrý den, pane Myško, městské části mající zónu jednají dle zákona a Metodiky, která je pro všechny stanovena městem. Obraťte se prosím přímo na diskusní fórum  Magistrátu hl.m. Prahy. Hezký den Milena Vitásková, ved. Odboru dopravy

 

Veškeré dotazy ohledně situace v dopravě, parkování, zón placeného stání či odtahů vkládejte do sekce „Doprava a parkování“! Děkuji. Radek Pohl, ved. odd. krizového řízení

Otázka: Parkovací zona (Roman Myška 14.4.2008 15:29)
Paní Vitásková, jak to děláte když jedete na prahu 2 a nebo 3-- snad jako urednice nejedete autem ?
Odpověď: (Vitásková Miloslava 14.4.2008 15:43)
Zdravím Vás, pane Myško,
jezdím jen MHD, ono to je nejrychlejší a pak, kde bych zaparkovala, nemám na Prahu 2 a 3 kartu a ze svého to platit nebudu. Auto si beru jen na Prahu 7, když jedeme s Policií na kontrolu a musíme stačit i Troju, protože i ta je "naše".
 Na kontrolu máme 1x za 14 dní 2 - 3 hodiny, tak to je nutné, mít auto. Jinak kontrolorka odboru dopravy zásadně chodí pěšky, kontroluje od značek po výtluky a zábory všechno, z auta ani z MHD by nic neviděla.
Hezký den Milena Vitásková
Otázka: Diskriminační jednání s parkovací vyhláškou (Roman Myška 14.4.2008 14:36)
Pročítám si zde názory lidí, kteří mají připomínky na parkovací zony nejen na Praze 7 a tak bych rád uředníky ujistil jen v tom,že opravdu jednání kterého jste se dopustili hraničí nejen diskriminací,ale zároven upozornuji na několik bodů v listině práv a svobod, která je stále v platnosti jako součást ustavy CR.
Odpověď: (Vitásková Miloslava 17.4.2008 8:47)
Dobrý den, pan Myško,
jestliže zákon přikazuje pro vydání rezidenční karty "trvalý pobyt" občana, který je následně vyžadován,
určitě se o diskriminaci nejedná, jen o dodržení zákonných podmínek.
Hezký den Milena Vitásková
Otázka: pro invalidy (kašparová 14.4.2008 13:41)
Před spuštěním parkovacích zón se říkalo, že v každé ulici bude aspoň jedno místo pro invalidy-návštěvníky, tedy bez konkrétní registrační značky. Bydlím v ul. Tusarova blízko |Argentinské a takové vyhrazené místo jsem tu nějak nenašla. V Tusarce asi nějaké je, jenže ulice se táhne přes celé Holešovice. Jak to mají řešit invalidní návštěvy na našem konci Tusarky? Ulice teď přitom není nijak přecpaná, ztráta jednoho parkovacího místa by nikomu neublížila.
Děkuji za odpověď.
Kašparová
Odpověď: (Vitásková Miloslava 14.4.2008 14:42)
Dobrý den, paní Kašparová,
jedno místo pro osoby těžce tělesně postižené je u Lighthausu, Jankovcova 2, druhé u ul. Na Maninách roh Tusarova, třetí v ul. V háji u Dělnické, tedy v těsné blízkosti. Pokusíme se projednat se Správcem zóny ještě jedno místo přímo v Tusarové roh V háji.
Hezký den Milena Vitásková
Otázka: Diskriminace?? (Petra Kozáková 14.4.2008 12:01)
Dobrý den pani Vitásková, vim že brečím na spatném hrobě. ALE! Kam mám zajít? Myslím, že řešení modrých zón je velice krátkozraká záležitost. Pro rodilé pražáky v dané časti je to možná nějakou výhodou. Ale jsem jiná když jsem z Brna? nebo odjinud? Pracuji tu už 10 let, platím daně a ctím zákony a přesto jsem diskriminovaná. Proč?
- má rodina mě již nenavštíví, protože nemají kde parkovat a karta na 2 hodiny cely vikend navyřeší
- známí a kamaradi řeší stejný problém (nač máme auto když máme za tebou jezdit MHD? )
- nevydělávám moc, abych si zažádala o kartu za 30 tis. a auto nevlastním
- služební vozidlo, které jsem měla možnost mít v soukromém užívání jsem musela díky zónám vrátit. I kdyby se mi podařilo vyběhat nejakou kartu na jedno auto tak služební vozidla používame dle použití tudiž nikdy nemám to stejné.
- pracuji od nevidím do nevidím a to se domů ploužím metrem a to si vemte jak daleko to je z Tram zastavky Maniny dozadu na Jankovcovu kdyz tahnu nakup.
- služby v těchto zónách jako jsou potraviny, firmy nabizejicí služby nebo kadeřnictví časem ucítí odliv svých klientů.. ani ja už zanimi nejezdím, nemám kde parkovat a abych za nimi chodila pul kilometru ze jsou nekde prarkovaci hodiny? Cas je drahy a i ja ho mam malo.
Nezbude nic vic nez se odstehovat... udělá-li to vic lidi budete mít opět časem problém. Jak tyto lokality zalidnit. Maniny (Jankovcova) nepatri napriklad k žádným nějak náročně frekventovaným bodem jako je třeba výstaviště nebo Letná a přesto jsou tam modré zóný bez možnosti staní... Je to v mých očích nesmysl. Chápu např Prahu 1 ale tyto přilehlé části Prahy jsou nesmyslné a jsou vytvořené jen pro nasycení kas úřadu. Co by jste v mém případě dělala Vy? Já nic jiného než se přestěhovat nevidím....
Odpověď: (Vitásková Miloslava 14.4.2008 12:39)
Vážená paní Kozáková,
ulici Jankovcovou dáme do návštěvnické zóny, to právě projednáváme. Ale co říct jinak? Máme zónu a lépe se nám, rezidentům, parkuje  a to byl smysl zóny. Pokud vím, padly ze strany městských částí návrhy na různá řešení návštěvníků a zóny jako takové, ale nelze předjímat, jak výsledek dopadne.
Přeji Vám hezký den Milena Vitásková
Otázka: parkováví všude, kde není dopravní značka ?!? Ortenovo náměstí ... (Doubek 14.4.2008 8:56)

Dobrý den paní Vitásková,

předem chci poděkovat, že téma "Libeňský most" se řeší, dokonce jsem tam viděl strážníka, co rozdával pokuty. Nicméně můj dotaz zní, proč MP Prahy 7 nechává ledově klidnou parkování v križovatce u Ortenova náměstí (roh hotelu a pivovaru) ?!? Po celý den tam vuprostřed křižovatky stojí minimálně šest aut !!! To také nepatří do rajónu MP Prahy 7 ??? A to má policie sídlo 70m od toho !!!

děkuji Doubek

Odpověď: (Vitásková Miloslava 14.4.2008 10:38)
Dobrý den, pane Doubku,
řešíme vše najednou a přesto postupně. Těch lokalit, které budou muset mít změněný režim bude víc. Jednak to, co uvádíte, je již v řešení, ale je to komunikace I. třídy, takže musíme přes odbor dopravy MHMP, zrovna tak jako Libeňský most. Další problém, který řeší ODO Ú MČ P7 je křižovatka Varhulíkové -  Jankovcova a vidíte i přes veškerou snahu, že řidiči jsou vysoce neukáznění. Dále řešíme parkování na chodníku ve slepé části ul. Na Maninách. Rozjíždíme řešení parkování v ul. U letenské vodárny a tak dále.
Přeji Vám hezký den a věřím, že se brzy se vším vyrovnáme. Jde to pomalu, ale jistě, je s tím mnoho administrativy.
Milena Vitásková
Otázka: přenosné dopravní značky (Lenka Zbořilová 14.4.2008 8:10)
protože se přenosné dopravní značky na P7 hojně používají nejen při blokovém čištění silnice, tak by mě zajímalo, zda je v zákoně či jinde řešeno, jaké minimální výšky mají dosahovat - někde je totiž vidět, že dosahují snad jen výšky 1 m, a opravdu se snadno přehlédnout, děkuji za odpověď
Odpověď: (Vitásková Miloslava 14.4.2008 8:28)
Dobrý den, paní Zbořilové,
dle TP 66 musí být spodní hrana značky minimálně 60 cm nad povrchem v městské zástavbě typu Prahy 7. Odbor dopravy MHMP na směrových komunikacích  a ministerstvo dopravy na dálnicích musí mít spodní hranu značky minimálně 1 m nad povrchem. Hezký den Milena Vitásková
Otázka: dodržování parkování (Josef Pokorný 13.4.2008 20:59)
Mám něolik dotazů či připomínek k parkovacím zónám.1.již před zavedením parkovacích zón bylo svévolné kolmé stání v ulici Heřmanova mezi Duk.hrdinů a Veverkovou a nic se nezměnio ani po novém značení - proč to nikoho nezajímá.2.Kolmé stání v ulici U sparty mezi ulicí Na výšinách a Mil.Horákové - před avedením zde MP ráda pokutovala ,ale nyní to opětnikoho nezajímá.3.Speciální ulice U letenské vodárny kde je na začátku značka Zákaz zastavení,parkovat je zde možné jen na trávě nebo ve vjezdech a navíc po zavedení zón se zde odkládají vozidla dle potřeby,neboť zóny tuto uličku minuly.Připadá mi,že MP odtahuje nejraději auta mimopražských návštěvníků, ale v době konání fotbalových utkání raději nevystrkují hlavy.Pěkný den
Odpověď: (Vitásková Miloslava 14.4.2008 7:31)
Dobrý den, pane Pokorný,
podle vyhlášky se může stát podélně, šikmo nebo kolmo, pokud se splní podmínka průjezdu komunikací, takže v Heřmanové ulici dle bodu 1) není proč zasahovat. Bod 2) je zaurgován u městské policie ke kontrole, protože kolmé stání je jen na kousku ulice U Sparty, v ostatní části je podélné. bod3) U letenské vodárny se nesmí parkovat mimo garáže a městská policie to zde bude postihovat. V době utkání je to naopak, předkládám vyjádření policie ČR, o jejichž přítomnost jsme žádali. Městská policie bude také posílena. Hezký den Milena Vitásková
TEXT PČR:
Obě Vámi zmiňované akce jsou zajištěny dle typového plánu Sparta II. Pro informaci se jedná o nasazení 67 policistů správy hlavního města. Toto je běžné zajištění na každé opatření k fotbalu, resp. minimum nasazení sil k fotbalovému utkání v této rizikové kategorii. Zajišťujeme příchodové cesty, příjezd fanoušků, veřejný pořádek po celou dobu opatření atd. Dopravní policie má především za úkol zajistit dopravu na přilehlých křižovatkách (Letenské nám. a Špejchar), výjezd z parkoviště, nepovolené parkování v okolí stadionu. V případě potřeby lze poskytnou další podrobnosti o zajišťování těchto opatření.
Otázka: kdo uklízí ...? (zuzana 12.4.2008 22:12)

Dobrý den odboru životního prostředí.

Chtěla bych se zeptat: 1/ Kdo má na starosti úklid části ulice Varhulíkové počínaje vnitroblokem U Vody a konče benzínovou pumpou v Argentinské? Mnoho aut si tudy zkracuje cestu na stavby a je tam nepředstavitelný nepořádek: pytle s odpadky, rozházené papíry a obaly, kabely vykuchané bezdomovci a zbytky neidentifikovatelných zbytků. 2/ Jaký záměr mají ČD (myslím, že jim to patří) s oploceným a opuštěným pozemkem podél řeky od betonárky k mostu Barikádníků? Kousek přírody, stále vzácnější v naší městské části, který by se hodil  k procházkám, je zcela zanedbaný, plný střepů z rozbíjených lahví, odpadků a zbytků jídla, které lákají celé kolonie potkanů.

Otázka: (zuzana 12.4.2008 17:27)

Dobrý den odboru životního prostředí.

Chtěla bych se zeptat: 1/ Kdo je zodpovědný za úklid části ulice Varhulikové vnitroblokem U vody počínaje a Argentinskou ulicí u benzínové pumpy konče? Denně jí projíždí mnoho aut zkracujících si cestu na stavbu bytových jednotek. Je tam strašný nepořádek: odložené pytle s odpadky, povalující se papíry, kabely vykuchané bezdomovci  a zbytky neidentifikovatelných zbytků. 2/ Máte nějaké ponětí, jak chtějí ČD (myslím, že jim to území patří) zkultivovat oplocenou část břehu řeky od betonárky k mostu Barikádníků? Děkuji za odpověď. 

Odpověď: (Horská Hana 15.4.2008 7:53)

Dobrý den, 

1. Tyto pozemky ( část ulice Varhulíkové) jsou ve vlastnictví ČD a Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Tyto organizace jsme vyzvali k úklidu nepořádku na svých pozemcích.

2. Zřejmě máte na mysli pozemek za  plotem, kde ještě nedávno byly ubytovny, tento  pozemek je  ve vlastnictví MHMP, kam Váš dotaz přepošleme.

    S pozdravem H. Horská

Otázka: parkování na Libeňském mostě (aleka 11.4.2008 16:20)
Paní Vitásková, vaše odpověď je skutečně zcela nedostatečně zodpovězená. Buď jste nikdy v poslední době po Libeňském mostě nejela a nebo schválně děláte že nechápete můj dotaz.. Za prvé bylo na mysli samozřejmě parkování aut ne jen v úseku 5 m za křižovatkou po nájezd na most, ale i parkování od křižovatky až po  minim. 1/3 mostu a za druhé jste neodpověděla na druhou část mé otázky-kolik peněz získala Praha 7 vybráním poplatků půl roku před spuštěním ZPS a na co bude tento skromný dárek občanů použit???.Děkuji a doufám, že tentokrát se dočkám odpovědi na celý můj dotaz?
Odpověď: (Vitásková Miloslava 12.4.2008 13:45)
Dobrý den, vzhledem k tomu, že jsme slíbili řešit situaci na křižovatce Jankovcova - Varhulíkové a tím se posledních 14 dní velmi intenzivně zabýváme, chodím kolem Libeňského mostu denně. Na mostě se stát nesmí a byla podána žádost na Policii ČR o odtahy a pokutování. Jenže obměna vozidel je tak vysoká, že denně jsou zde jiná vozidla. Znovu žádáme policii o pomoc, ale protože to je komunikace I. třídy, kterou má v kompetenci odbor dopravy MHMP, nemáme na situaci ten patřičný vliv.
Co se týká finančních prostředků, tak Městská část Praha 7 ještě neobdržela žádné finanční prostředky, protože hl.m. Praha, kam všechny finanční prostředky z výběru za karty  jsou posílány,  ještě vyúčtování neudělalo. Odbor dopravy ani neví, kdy se budou finanční prostředky čistého zisku  50:50 mezi městem a městskou částí dělit. Je to především věcí  vedení města s městkou částí.  Co však víme jistě a již jsme to několikrát v tomto diskusním fóru presentovali, budou finanční prostředky takto získané  vloženy městskou částí Praha 7 do dopravní infrastruktury (nové chodníky, dopravní opatření, projektové dokumentace, atd ..... a i čistota a zeleň).
Hezký zbytek víkendu Milena Vitásková 
Otázka: Opět parkování (Ladislav Voves 11.4.2008 16:14)

Dobrý den,

mám trvalé bydliště na Praze 7, ale bohužel patřím k těm, kteří nedosáhnou na parkovací kartu za rozumnou cenu (30.000 za přenosnou mi přijde neúnosné, manželka je na mateřské a živíme dvě děti + úvěr na byt). Zařídil jsem si tedy parkovací stání v soukromém objektu. A teď otázka. Neuvažuje Praha 7 o vytvoření parkovací karty pro občany s trvalým pobytem, ale nevlastnícím svůj osobní autobil (ze zákona přece nejsem povinen jezdit pouze vlastním autem) za nějakou rozumnější cenu, s parkováním třeba v ulicích, kde je přes noc prázdno (modrá zóna, ale nejsou tam obydlené budovy, v oblasti Holešovic jich několik je)? Myslím, že by Praha 7 vydělala nějaké peníze, lidem jako jsem já (určitě jich není málo) by to dost pomohlo a peníze by nešly do soukromého sektoru, ale Praze 7!

Jinak si myslím, že mě Praha 7 jako trvale bydlícího občana dost znevýhodňuje (možná až utlačuje) a to jen proto, že nevlastním svůj automobil! Nejsem si jist, zda to někdo promyslel do krajních mezí, ale třeba naložit či vyložit zavazadla na týdenní dovolenou + dvě malé děti s bezpečnostními autosedačkami trvá cca 30minut chození do bytu a k autu a to auto stojí blikající na silnici. Někdy dost nebezpečné!

Děkuji za odpověď, popř. za zvážení či zařazení do nějakého připomínkového řízení.

S pozdravem

Ladislav Voves

občan Prahy 7

Odpověď: (Vitásková Miloslava 12.4.2008 13:30)
Dobrý den, pane Vovesi,
zákon č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích § 23 určuje, kdo smí mít kartu : .....nebo k stání silničního motorového vozidla fyzické osoby, která má místo trvalého pobytu nebo je vlastníkem nemovitosti ve vymezené oblasti obce,.....Metodika pomáhá alespoň těm, kdo si půjčí dlouhodobě auto z autopůjčovny, nebo od firmy či živnostníka, který má ve svém podnikání  "půjčování věcí movitých", nebo má pracovní auto i k soukromým účelům.  Neznáme přesně oč se jedná u Vás, ale půjčování osoby osobě nelze, nedalo by se to uhlídat a regulace parkování by ztratila smysl. Přesto předáváme Váš námět na vedení hl.m. Prahy k posouzení.
Přeji Vám hezký den Milena Vitásková
Otázka: Spuštění automatů v ZPS (Vodňanský 11.4.2008 16:13)
Kdy budou spuštěny parkovací automaty v ZPS?

Podle http://www.praha7.cz/6937_Zona-placeneho-stani k 1.5.
Podle http://www.praha7.cz/7086_Provoz-parkovacich-automatu-bude-zahajen-dne-15-4-2008 to bude k 15.4.
Odpověď: (Vitásková Miloslava 12.4.2008 13:21)
Dobrý den, pane Vodňanský
dne 9.4.2008 jsme nechali umístit do Zóny placeného stání informaci, že parkovací automaty budou spuštěny dne 15.4.2008.
Hezký den Milena Vitásková
Otázka: Bodovy system (Prusa 11.4.2008 15:57)

Dobry den,

nikde na serveru jsem nenalezl informace o bodovem systemu a jak ziskat vypis. Muzete pomoci?

Predem diky

Odpověď: (Vokuš Martin 16.4.2008 9:58)

Vážený pane Průšo,

výpis z registru o záznamech bodového hodnocení přestupků poskytuje v rámci hl. m. Prahy Odbor dopravně správních agend MHMP. Mám pocit, že to již funguje i prostřednictvím internetu, ale doporučuji Vám obrátit se přímo na pracovníky uvedeného odboru.

S pozdravem

Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7

 

Odpověď: (Radek Pohl 16.4.2008 17:58)

Dobrý den, pane Průšo, bodový systém a získání  zprávy Vám sdělí při osobním setkání na odboru dopravně správních agend Magistrátu hl.m. Prahy, Jungmannova 29/35, Praha 1, tel. 236001111. Hezký den Milena Vitásková, ved. Odboru dopravy

Veškeré dotazy ohledně situace v dopravě, parkování, zón placeného stání či odtahů vkládejte do sekce „Doprava a parkování“! Děkuji. Radek Pohl, ved. odd. krizového řízení

Otázka: kam zmizela diskuse (Miroslav Vrba 11.4.2008 15:39)

Dobrý den, jak se dostanu na dřívější diskusi? (Před 1.4.2008) Současný systém otázek a odpovědí považuji za krok zpět, protože pokud chci k nějakému tématu připojit doplňující otázku, nebo snad i svůj názor, musím založit nový dotaz a na ten původní se složitě odkazovat. Nebo mi něco uniklo?

S pozdravem

Miroslav Vrba

Odpověď: (Vokuš Martin 15.4.2008 10:05)

Vážený pane Vrbo,

na diskusní fórum, tak jak fungovalo v dřívější podobě, se již žádným způsobem nedostanete, neboť bylo na základě usnesení Rady MČ Praha 7 č. 0310/08 zrušeno. Systém „Otázky a odpovědi“ by měl vést k přehlednějšímu informování občanů. Svou roli by v tom mohlo sehrát právě i to, že se podstatné informace nebudou ztrácet v dlouhých diskusních stromech. Je to samozřejmě výrazná změna vůči původnímu diskusnímu fóru, na kterou si bude třeba teprve zvyknout, a tato změna není jediná, ale vězte, že naším hlavním cílem je dosáhnout toho, aby tato služba skutečně efektivně plnila svůj účel, kterým je kvalitní informování občanů.

S pozdravem

Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7
Copyright © 2012 Městská část Praha 7