Česky   English

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Bc. Miroslav Simon

Útvar kontroly a stížností

737 861 371

SimonM@praha7.cz

Ing. arch. Hana Pochmannová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

PochmannovaH@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Vyhledávání  
Otázka: Dozvím se kolik platí radnice za úklid (občan. 7.9.2017 7:37)


Dobrý den, dne 6.7. a 25.8. jsem vkládal dotaz kolik platí radnice za úklid firmě 7u a kolik platila předtím za úklid než si úklid hodila do své firmy? Dva měsíce na odpověď mi přijde dlouhá doba když se neustále všude vedení radnice chlubí jak okamžitě reaguje na podměty a radnice sdělí každou informaci. Doufám, že nebudu muset čekat na příští rok kdy proběhnou volby.
Vážený pane,
městská část měsíčně vynaloží na úklid a údržbu veřejného prostoru částku 1 620 000 Kč. Záměrně píši veřejného prostoru, protože v této částce je zahrnutý větší rozsah služeb než dříve dělalo např. CDV. 7U nyní uklízí například dětská hřiště nebo likviduje více černých skládek.

Omlouvám se za zdržení s odpovědí a děkuji za trpělivost.
Kamila Matějková
Otázka: Stále stejná písnička (Radek 7.9.2017 7:27)
Dobrý den, jak je možné, že Praha 7 potažmo celá Praha toleruje grafity .... včera jsem šel přes Hlávkův most a štvanici do centra, vše posprejované, chvílemi jsem cítil zápach moči a nedopalky všude.... proč se nezavedou vyšší pokuty za tagy?? Například jako v Itálii 3000 Eur za znečišťování .... myslím že by si to pak vandalové více rozmysleli.... situace nyní mi připadá , že nikdo toto neřeší ..... například zeď u holešovické tržnice kompletně posprejovaná....nechápu co jezdí turisté do Prahy obdivovat.... špínu a nepořádek?? Nikde toto ve světě není taková špína....také tolerance drog .... a neřešení situace kdy bezdomovci jsou úplně všude a dělají si co chtějí .... nechápu jak může někdo umístit stanici pro bezdomovce vedle luxusních nových bytů....
Dobrý den,
naše správní firma 7U s.r.o se snaží průběžně odstraňovat z domů, které jsou v majetku městské části. Sprejerství je v současné době v České republice nelegální a je považováno za trestný čin, což dříve nebývalo. Díky tomu se podařilo odsoudit i několik pachatelů, kteří dělali graffiti na našich domech.
Kamila Matějková
Otázka: zaábradlí v parku Tusarova (Martin Turek 6.9.2017 17:26)
Dobrý den paní Bittnerová, předpokládám, že se pojišťovna ještě nevyjádřila, protože poničené zábradlí tam je pořád. S ohledem na zkušenost s pojišťovnami Vám doporučuji je buzerovat 3x denně. Nicméně nechápu, proč něco, co trčí do chodníku ve výšce hlavy čtyřletého dítěte (opět osobní zkušenost syna, který při jízdě na kole tak tak uhnul) není řešeno jako havarijní stav, tudíž rychle. nebo čekáte, až se někdo na tyče trčící ze země napíchne? Vyšlete na místo Vašeho Inspektora kontroly veřejného prostoru Ing. Knittla ať situaci odborně posoudí, prosím.
Hezký den,
místo dnes půjde prohlédnout kolega z Odboru péče o veřejný prostor, který situaci posoudí a navrhne řešení.
Pravděpodobně zatím dojde k dočasné úpravě poničeného zábradlí, aby nebylo pro chodce nebezpečné.

Kamila Matějková
Otázka: Nový web (Obyvatel 6.9.2017 12:00)
Dobrý den,

v odpovědi z 12.7. na kterou nelze vložit ani odkaz (mnoho let už tohle umožňují prakticky všechna běžná diskusní fóra) uvádíte, cituji: Podle současného stavu projektu mohu upřesnit, že spuštění připadne na konec srpna či počátek září, podle toho, jak v dopadne testování v průběhu plnění obsahu

Konec srpna (v hotelu Ozon) již proběhl, začátek září máme už skoro týden, ale web vypadá tak nějak stále stejně. Jak tedy dopadlo testování, pokud vůbec začalo?

Děkuji.
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Práce na novém webu se nacházejí v závěrečné fázi plnění obsahu. Vzhledem ke skutečně velkému množství informací, článků, návodů a dalších materiálů, které kompletně procházejí rozsáhlými úpravami, aby na novém webu co nejlépe plnily svou informační úlohu, bylo poměrně obtížné odhadnout konkrétní termín dokončení. Pevně věřím, že nyní již vše spěje k brzkému dokončení. V okamžiku, kdy se tak stane, poběží nový web současně ve zkušebním režimu na dočasné stránce, kde si jej budete moci prohlédnout a v případě zájmu nám posílat své připomínky. Čili nedojde k okamžitému nahrazení starého webu za nový, ale oba poběží nějaký čas současně. Na homepage stávajících stránek pak najdete odkaz, který Vás na nový web nasměruje.

Se srdečným pozdravem
Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7
Otázka: pro Ditu a Letna1 (olga 6.9.2017 10:42)
No proto se to dělá, to zrušení parkovacích karet a "registrování" jen pomocí SPZ. Aby nebyla kontrola. Protože to kontrolování přes Eltodo vypadá asi tak, že jednou do tádne projede auto poměrně velkou rychlostí ulicí. Espézetky ani nemůže vidět, protože auta parkují podélně. Moje zkušenost z Prahy 5, kde pracuju. Upřímnou soustrast Letňákům, protože aý bude fotbal, tak si užijou ještě víc než teď. A na závěr opakuji: Dito a Letna1, máte naprostou pravdu, Jde o to, aby si tu mohl zaparkovat každý, kdo je něčí kamarád.
Otázka: Otázka: (Letna1 1.9.2017 20:34) (Dita 5.9.2017 18:17)
Pro Letna1:
Vidím, že se nikdo z radnice nemá k odpovědi, takže narovinu jak to je:

S odtahovou hlídkou a odtahy už se teď nikdo moc zabývat nebude, protože za chvíli (přesně od 1.2.2018) už nebudou parkovací karty za sklem. Budou jen zaregistrované SPZ, takže už nepoznáte, kdo parkuje neoprávněně a nebudete tak moct zavolat hlídku, chtít odtah a stěžovat si.
Navíc kontrolovat to bude soukromá firma.
Vše vymyšleno Magistrátem hl.m.Prahy.
Otázka: (Letna1 1.9.2017 20:34)
Dobry vecer,
prave jsem dorazil domu, do Smeralovy ulice, opet beznadejna situace, není kde zaparkovat. Okamzite jsem nalezl 2 vozidla bez parkovacích karet, zavolal MP, hlidka dorazila během par minut. Super. Dokonce to byla odtahova hlidka, ještě vice super. Straznik se spojil s dispečinkem, nebo centrálou, ze se nemůže dovolat odtahovce a bylo mu sdeleno, ze podle rozpisu odtahovka na dnes není.
Odtahova hlidka bez odtahovky???
Mozna jsem hlupak a i trochu trouba, ale není to zvlastni?
Letna je mozna zajimava a hezka ctvrt, když se sem PRIJEDE AUTEM někdo pobavit, ale bydlet zde je za trest. K vykonavani me práce bohuze potrebuji auto a nemohu jezdit na kole. Asi takto, bylo by fajn kdyby se vedeni radnice trochu zamerilo i na bezny zivot obcana, který rano ojede do práce a vecer se vraci, místo budovani cyklostezek pro nikoho (Veletrzni, az tam někdo pojede na kole prosim o foto). Myslim, ze Praha 7 není ctvt, kde musí byt automaticky umelec, reziser, ajtak, hipster, majitel Volva (radeji jsem ho prodal, protoze nejsme vegani). Stale jen ctu co nového radnice vybudovala, ale jen pro určitou skupinu lidi, spis pro sebe a pro kamose.
Kazdopadne dost bylo legrace, chci jasnou odpověď, proc dnes nebyla odtahovka a proc se neodtahuje vice. Nechci slyset, ze reditel MP odepise, ze je to na rozhodnuti strážníka (hodit to na pochuzkare je nejjednodussi). Reknete narovinu jak to je!!!
Uvedomte si, ze ti, co se na SEDMICKU prijedou pobavit, tak ti nejsou Vasi volici.
Otázka: misch masch (ŠtěpánR 31.8.2017 13:13)
Dobrý den, mám takový pocit, že provozovatele klubu Misch Masch mají nějaká privilegia, protekci.V ten den kdy je klub otevřený, vždy od půlnoci je na ulici nepředstavitelný hluk návštěvníků, skandují, zpívají atd.. Kolik stížností od tam bydlících občanů, MP a Policie ČR bylo? A že páni úředníci konají! Začíná to smrdět ...
A ještě k sfušované Veletržní - na opravu dostala firma hodně dlouhý termín, přitom "opravu" provedla velmi rychle - sečteno asi desetkrát půlden! Do dnes se zatím nic neděje a pochybuji, že se dít někdy bude! Dík, Hezký den Š
Otázka: bouračka v parku Tusarova (Martin Turek 30.8.2017 17:53)
Dobrý den, v čem je problém, že ani po dvou nebo třech týdnech od bouračky (?) v parku Tusarova x Osadní není ani náznak po opravě zničeného zábradlí a stěrač z auta se pořád válí na chodníku?
Odpověď: (Ing. Marie Bittnerová, OŽP Praha 7 31.8.2017 7:07)
Dobrý den,
co se týče poničeného zábradlí u parku Tusarova, čekáme na vyjádření pojišťovny, jestli můžeme zábradlí odříznout a k dalšímu řešení budou stačit jen fotografie. Doufáme, že do konce týdne toto vyjádření obdržíme, a pak hned zajistíme nápravu. Na neuklizený stěrač upozorníme pracovníky úklidu.

S pozdravem Ing. Marie Bittnerová, Odbor životního prostředí
Otázka: Pomalost stavebních prací (Obyvatel 27.8.2017 12:12)
Dobrý den,

nedavno byl rozkopán chodník v ulici Keramická. Je to už týden a naprosto nic se tam neděje. Dodavatel jistě optimalizuje náklady tak, že má co nejméně zaměstnanců, kteří kolují po takto rozdělaných stavbách. Je opravdu nutné tohle neustále donekonečna tolerovat? Podívejte se, jak podobné stavby probíhají v zahraničí.

Totéž se týká rekonstrukce Šlechtovky. Přes den tam vidíte pár lidí okopávat zahradu, na vlastní budově je akorát postavené lešení a opět se tam naprosto nic neděje. Jaký rozdíl například oproti rekonstrukci drážního domku, kde každý den vidíte/slyšíte pracovat několik lidí.
Odpověď: (Martin Vokuš tiskový mluvčí MČ Praha 7 29.8.2017 14:58)
Dobrý den,

děkujeme za upozornění. V ulici Keramická probíhá rekonstrukce chodníku, má zde být pokládán nový povrch. Náš Odbor dopravy se spojí se stavbou, prověří aktuální stav a zkusí postup prací urychlit.
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace realizuje hlavní město Praha. Stavba byla předána zhotoviteli v červnu tohoto roku. Obrátíme se na magistrát s žádostí o informaci, jaký je harmonogram plánovaných prací.

Se srdečným pozdravem
Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7
Otázka: Nadmerny hluk Stvanice - opakovane (Martin 26.8.2017 9:17)
Vážení,
Rád bych se připojil k p.TomasoviB. Hluk ze Stvanice je obrovský. Trva a nyní v 9.13 ráno,Sobota. Pro úplnost. Bydlím až v ulici Lannova na Praha1. Hluk se nese celým udolím Vltavy....to je katastrofální a není to poprvé. Velice bych ocenil, aby na příští akci tohoto pořadatele byli zasláni hygienici. To je zraví ohrožující případ.
Odpověď: (Martin Vokuš tiskový mluvčí MČ Praha 7 30.8.2017 12:32)

Dobrý den,
děkujeme za upozornění. Na tuto akci jsme obdrželi více stížností. Akce pořádané ve veřejné zeleni (tedy především v parcích a na Štvanici) nám jsou postupovány z MHMP, který pozemky pořadatelům pronajímá. Vždy se k nim vyjadřujeme a formulujeme zásadní připomínky, za kterých s konáním akce souhlasíme. Ty se týkají v první řadě pořádku a hluku. O této akci jsme však vůbec nebyli informováni, tudíž jsme k ní ani neschválili žádné stanovisko. Vše jsme důkladně probírali na MHMP, u správce Štvanice, ve Vile Štvanice, kde se akce konala, a když jsme získali kontakt, tak i přímo s pořadatelem. Dostalo se nám poněkud nesourodých vysvětlení, ale akce patrně neproběhla standardním schvalovacím procesem, jelikož se měla odehrávat uvnitř Vily Štvanice. Důrazně jsme na všechny zúčastněné apelovali, aby učinili opatření, aby se podobná věc již neopakovala.

Se srdečným pozdravem

Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7
Otázka: Rušení nočního klidu - Stvanice (TomasB 26.8.2017 5:36)
Dobrý den, jak je možné, ze i teď, v 5:30 ráno nemůžeme spát a slyšíme v bytě techno party ze Stvanice? Celou noc! Městská policie nám sdělila ze nezjistila žádný problém. Podle programu akce mají venkovní stage a program do 6 ráno. Děkuji za vysvětlení a radu, kde máme spát po 18ti hodinách v práci. Děkuji
Odpověď: (Martin Vokuš tiskový mluvčí MČ Praha 7 30.8.2017 12:33)

Dobrý den,
děkujeme za upozornění. Na tuto akci jsme obdrželi více stížností. Akce pořádané ve veřejné zeleni (tedy především v parcích a na Štvanici) nám jsou postupovány z MHMP, který pozemky pořadatelům pronajímá. Vždy se k nim vyjadřujeme a formulujeme zásadní připomínky, za kterých s konáním akce souhlasíme. Ty se týkají v první řadě pořádku a hluku. O této akci jsme však vůbec nebyli informováni, tudíž jsme k ní ani neschválili žádné stanovisko. Vše jsme důkladně probírali na MHMP, u správce Štvanice, ve Vile Štvanice, kde se akce konala, a když jsme získali kontakt, tak i přímo s pořadatelem. Dostalo se nám poněkud nesourodých vysvětlení, ale akce patrně neproběhla standardním schvalovacím procesem, jelikož se měla odehrávat uvnitř Vily Štvanice. Důrazně jsme na všechny zúčastněné apelovali, aby učinili opatření, aby se podobná věc již neopakovala.

Se srdečným pozdravem

Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7
Otázka: Parkovaní pro hotel Belvedere (osvold 25.8.2017 13:20)
Vážený pane Kovaříku,

děkuji za odpověď. Asi to z dotazu nebylo zcela jasné, ale jistě, nejsem úplný ... a pochopil jsem, že přenosná značka je jen dočasná.
Předpokládal bych ovšem, že dočasné parkování kvůli rekonstrukci horkovodu je zřízeno, protože bylo zabráno nějaké trvalé parkovací místo. S nástupem šikany ve formě modré zóny zanikla všechna parkovací místa pro komerční subjekty vyjma osp, zdravotnických zařízení a PaChů, pokud se nemýlím. Ergo, neexistuje ani trvalé parkovací místo pro bus hotelu Belvedere. Proto se ptám, které trvalé parkovací místo bylo v době výstavby horkovodu nahrazeno parkovištěm dočasným, na které jsem upozorňoval v minulém příspěvku? Belvedere přece žádné trvalé míso nemá, takže nechápu, proč je pro něj zřizováno místo dočasné.
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 28.8.2017 16:38)
Dobrý den,
máte pravdu, že Hotel Belvedere žádné trvalé parkovací místo nemá, nicméně před jeho hlavním vchodem je místní úpravou umožněno krátkodobé zastavení vozidel zásobování. Aby nebyl v čase rekonstrukce zcela paralyzován provoz hotelu, byl na dobu určitou vyhrazen omezený prostor v ulici Milady Horákové.

S pozdravem

Ing. Jan Kovařík
vedoucí odboru dopravy
Otázka: Otřevřená radnice (občan. 25.8.2017 7:25)
Zajímalo by mě jestli na fb Letenská parta vystupují lidé z radnice za radnici nebo za sebe? Zde na diskuzním fórum jsou některé otázky nezodpovězeny několik měsíců a přitom stačí se napsat něco na Letenskou partu a hned pan Mirovský reaguje nebo paní Matějková. Letenská parta kde tvrdě vládne paní Třešťíková a nemůže tam člověk napsat nic negativního. Pan Mirovksý tam úkoluje své zaměstnance to je též normální přes sociální sítě úkolovat?
Vážený pane,
pokud naši komunikaci sledujete, jistě jste si všiml, že na Letenské partě se vyjadřuji především k dotazům, na které je jednoduchá a jasná odpověď. Pokud se vyjadřuji k problematice městské části, tak v prvním komentáři obvykle uvedu, že jsem z oddělení komunikace. Letenská parta však rozhodně není oficiálním komunikačním kanálem radnice, pouze se snažíme občany informovat o důležitém dění všemi dostupnými informačními prostředky. Vzhledem k počtu občanů na Letenské partě mají informace, které tam uveřejníme, bezesporu svůj dopad.

Na druhou stranu na webové stránky posílají lidé často komplikované otázky, kdy je třeba odpověď konzultovat s kolegy - odborníky na danou problematiku nebo si připravit dostatek podkladů tak, aby odpověď byla kvalifikovaná. Fórum na stránkách nám také na rozdíl od fb technicky neumožňuje možnost okamžité reakce. I vzhledem k tomu, že dotazy chodí často ve večerních hodinách nebo o víkendu, tedy mimo pracovní dobu webmastera radničního webu.
Vždy však nejvíce oceníme, pokud se nás lidé ptají přímo. Mnoho dotazů dostáváme e-mailem, telefonicky nebo na fb profilu MČ. Za takový kontakt jsme velmi rádi, už jen z toho důvodu, že komunikujeme s konkrétní osobou a nikoli anonymním tazatelem.

Přeji hezký den.
Kamila Matějková
Otázka: Blokování parkovacího stání (Martin.Koníček 24.8.2017 18:07)
Tento dotaz jsem směřoval přímo na pana Ing.Kovaříka, ale jelikož je velká šance, že bude na dovolené, umístím dotaz i sem.
"Dobrý den.
Obracím se na Vás ve věci opětovného neoprávněného? záboru v ulici Letohradská před domem čp.367/5
firma zde demontuje lešení a klacky provedla zábor v podstatě před celým tímto domem, což je ve chvíli provádění rekonstrukce teplovodu Docela mazec. Na cedulkách mají psáno 25.8.2017 od 7:00 nicméně už dnes tam mají roztahané ty klacky. Mohu Vás (vaše pracovníky) poprosit o kontrolu oprávněnosti záboru? Nejlépe ještě zítra (25.8.2017). Nerad připomínám, že my, rezidenti tu platíme nesmyslných 1200,- za nic a kdejaký trouba si tu zadarmo a beztrestně zabírá placená místa.Nehledě na to, že tu ty netáhla měli skoro 14 dní (do 22.5.2017) oficiální zábor, a za celou tu dobu se tu neukázali, takže 6m parkovacích míst padlo vniveč.
Děkuji."
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 25.8.2017 9:17)
Dobrý den,
děkuji za předání podnětu. Pracovníci Odboru dopravy prověří situaci na místě a v případě zjištění porušení platného Rozhodnutí budou věc řešit se zhotovitelem stavby na místě či ve správním řízení. S pozdravem

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravyCopyright © 2012 Městská část Praha 7