Česky   English
Úřad městské části > Otázky a odpovědi

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Bc. Miroslav Simon

Útvar kontroly a stížností

737 861 371

SimonM@praha7.cz

Ing. arch. Hana Pochmannová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

PochmannovaH@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Otázka: Odpověď na dotaz o zastavení ubližování kouřem (občan Prahy 1.8.2017 20:40)
Dobrý den,

děkuji za odpověď. Na magistrát jsem již dotaz napsala. Ale myslela jsem si, že když bydlím v P7, že bych napřed mohla napsat našim představitelům i proto, že oni mohou udělat mnohem víc, než občan i proto, že strany, které P7 vedou jsou v koalici na magistrátu hl.m. Prahy.

Nelíbili se mi ani vaše odpovědi 2 tazatelům zde, že proti kouření venku nemůžete nic dělat (kromě častějších kontrol hluku policisty), což prostě nebyla pravda a bylo to klamání občanů! Proč lidem neřeknete o možnosti zákazu kouření na veřejnosti Obecně závaznou vyhláškou? Protože chcete vrátit kouření do hospod, aby se v nich opět lidé trávili toxickým kouřem? Krom personálu znovu nechat ubližovat hostům a obyvatelům domů, kde hospody jsou, včetně dětí, tohle je podle vás správné????

Takže se jen ukázalo, že nechcete proti tomuto teroru dělat vůbec nic. Jak smutné.... U vás vyhrávají zájmy tabákových korporací prodávající nemoci v krabičkách a závislých tabákových narkomanů, kteří svým chováním ubližují nevinným, nad zdravím a právem na čistý vzduch.
Otázka: hlídky v parcích (Jarka 1.8.2017 12:00)
Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď, nic méně by mne zajímalo zda se nenajde více strážníků, kteří by chodili mezi lidmi na ploše a ne jen po cestách? Vím, že na celou Stromovku a Letenské sady je jeden pěší strážník a to se v sezoně opravdu uhlídat nedá...
Otázka: Zábradlí (občan. 31.7.2017 11:48)


Můžu vědět pane Jiří Knitle kolik ta sranda stojí odstranit ochranu zábradlí a následně zjistit, že tato zábrana fungovala a bude se muset osadit znova? Nejsou to vyhozené peníze a jak často uvádíte jako správný hospodáři neměli byste spíš peníze šetřit než je takhle utrácet?
Odpověď: (Mgr. Jiří Knitl 17.8.2017 14:08)
Vážený pane,
odstranění výplní zábradlí provedl Magistrát Hl. m. Prahy, resp. Technická správa komunikací, nešlo tedy o čerpání financí z rozpočtu MČ Prahy 7. Na celkové náklady se prosím zeptejte tedy vlastníka komunikace. Navracení výplní bude probíhat jen výjimečně a jen na malé ploše, použitý materiál bude estetičtější a vhodnější do veřejného prostoru. V žádném případě se nebudou výplně zábradlí vracet do původního stavu plošně.

Hezký den

Mgr. Jiří Knitl
Odbor péče o veřejný prostor
Otázka: hlídky v parcích (Jarka 30.7.2017 16:25)
Dobrý den,
dnešní ráno ve Stromovce bylo děsivé! Vyrvané vložky z odpadkových košů na cestě k Vozovně, převrácená kadibudka u Rudolfovy štoly, lahve od alkoholu všude kolem laviček!
Odpadkových košů je dost, jen lidi jsou líní k nim dojít a bohužel asi to tak bude vypadat i dál, dokud se policie nezačne chovat jak by měla... hlídky pouze v autech, které projedou párkrát za noc parkem. Přes den jeden strážník pěšky nebo na skútru a dva koně, na kterých sedí asi sice hezky vypadající, ale službu nekonající strážci pořádku (jednou jsem hlídku na koních upozornila na auto v bývalém dnu rybníka, bez povolení k vjezdu a reakce? 'až pojedeme kolem tak se tam koukneme'... to už bylo auto nejspíš pryč!
Nevím přesně jak zní vyhláška o konzumaci alkoholu na veřejných místech, takže nevím zda je povoleno postavit párty stan u točny tramvají a nosit si tam pití z Tiskárny na vzduch a nakonec tam všechno nechat...on to někdo z mých daní uklidí! To se stalo z toho to pátku na sobotu.
Kdy bude policie (ne jen městská, státní tu projíždí také dost často) hlídat pořádek v parku? Je celkem pravidlem, že lidé grilují mimo vyhrazená místa a MP nekoná! Jestli vydrží počasí tak se můžeme připravit na vyhlášení nebezpečí požárů a jsem zvědavá jestli to policie ohlídá....
Děkuji za odpověď na otázku: bude policie v parku více konat nebo se jn vozit v autech???
JG
Dobrý den,
v době, o které píšete, bohužel opravdu nebyla Stromovka uklizená. Potvrdil to také správce Stromovky s tím, že park je každý den do 10:00 hod. uklizený a nepořádek tento víkend včetně převrácené mobilní toalety byl vyřešen do jedné hodiny od zjištění a nahlášení.

Pití alkoholu ve Stromovce zakázáno obecně závaznou vyhláškou není. Případné rozdělávání ohně či grilování mimo vyhrazená místa se vždy řeší a činnost strážníků je na tuto problematiku zaměřována. Vzhledem k rozloze parku Královská obora Stromovka, která činí bez mála 1.050.000 m2, však není v jejich silách být všude a stále, tak jak by si občané přáli.

Hlídka jízdní skupiny i ostatní hlídky Městské policie se ve Stromovce pohybují pravidelně, stejně tak jako po celém území Prahy 7 a Prahy Troja. Pokud však budete mít jakýkoli problém a hlídka nebude v dosahu, neváhejte zavolat na linku tísňového volání tel. č. 156 nebo na operační středisko OŘ MP Praha 7 tel. 222 025 790 a předat zjištěné informace k případnému protiprávnímu jednání.

Kamila Matějková
Otázka: Zdravý rozum chybí ??? (pavlik52 30.7.2017 1:50)
Asi úplně tu někdo ztratil rozum, případně ho nikdy neměl, protože povolit tak obrovský zábor parkovacích míst je neuvěřitelné. Pokud mi zase někdo odpoví že Praha 7 v tom nemohla nic dělat, je tento úřad opravdu zbytečný.
Otázka: cross (olga 28.7.2017 10:29)
Můžete mi sdělit, kdo povolil venkovní vystoupení hudebních (?) skupin v cross clubu? Naštěstí tam nebydlím, ale kdykoli čekám u nádr. Holešovice na tramvaj, trpím jak zvíře – kravál, příšerná bicí, basy, nedá se uniknout. Chudáci, kdo bydlí vedle, tomuhle evidentně ani zavřená okna nepomůžou. Dostanou od klubu odškodné? Předpokládám, že po 22. hodině už "hudba" nábytkem sousedů neotřásá a čekat na tramvaj je méně devastující pro nervy, nicméně i pokud klub s kraválem skončí včas, považuji povolení těchto dunivých představení za nehoráznost. Takže: Kdo to povolil? Zač to povolil? Dostanou občané ničení kraválem odškodné?
Nebo je v rámci vašeho konceptu ArtDistrict vše dovoleno, a komu se to nelíbí, ať se odstěhuje? Kašparová
Vážená paní Olgo,
akce v soukromých objektech a na soukromých pozemcích nepodléhají žádnému povolovacímu procesu. Tudíž na ně městská část nemá žádný vliv. Pořadatel je však povinen dodržet veřejný pořádek a 22. hodinu v rámci rušení nočního klidu. Pokud vás hluk v okolí klubu obtěžuje, zavolejte Policii ČR nebo Městskou policii. Ta má povinnost se na místo dostavit a na místě může uložit pokutu až do výše 5000 Kč.

Hezký den
Kamila Matějková
Otázka: Odstranění zábran u zábradlí - ochrany chodců + urgence neodpovědi (občan Prahy 25.7.2017 21:38)
Dobrý den,

proč odstraňujete kryty zábradlí, které chránili chodce před stříkanci když auta projedou loužemi a částečně i před nečistotami z výfuků, či prachu částeček z pneumatik? Takové byli odstraněny např. v ulici Bubenská, než se jde k Vltavské a když pršelo tak na vozovce byli pěkné louže, takže kryty na zábradlí opravdu měli smysl...

Budete tyto kryty nahrazovat jinými, nebo necháte chodce bez této užitečné ochrany s podivným odůvodněním, že jim usnadňujete pohyb?

A můžete prosím konečně odpovědět na můj dotaz a podnět o možnosti zakázat kouření před hospodami, který jsem vám poprvé položila již 29.6. a poté připomněla 12.7.? Jistě váš názor a (ne)činy zajímají více lidí (pár jich sem už psalo...) Děkuji....
Odpověď: (Mgr. Jiří Knitl, vedoucí OVP 31.7.2017 8:57)
Dobrý den, děkujeme za váš zájem a otázky. Umisťování plastových krytů na dopravně bezpečnostním zábradlí na území MČ Praha 7 se v průběhu času rozmohlo nad míru esteticky přívětivého a příjemného veřejného prostoru. Z tohoto důvodu se MČ Praha 7 rozhodla situaci změnit. Na základě vlastní analýzy, ve spolupráci s Technickou správou komunikací Praha, se přistoupilo ke zrušení několika zbytečných zábradlí v ulicích a k plošnému odstranění nevzhledných žlutých plastových krytů všude tam, kde zábradlí dosud stojí. Kryty se budou na zábradlí vracet jen výjimečně a to hlavně na kritická místa, kde chodce skutečně ochrání (např. před stříkajíc vodou z kaluží po dešti). Nové kryty budou v těchto případech estetičtější, z kvalitnějšího materiálu, většinou průsvitné až průhledné. Výběr vhodného materiálu právě probíhá. Budeme rádi za pomoc při označování takovýchto kritických míst. V žádném případě se ale nebudou kryty opět instalovat paušálně na všechna zábradlí. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Co se týká omezování kouření na ulicích, máte pravdu, případná vyhláška je v kompetenci Magistrátu hl. m. Prahy. Pokud nejste spokojena s postupem či nepostupem MČ Praha 7, prosím, využijte svá občanská práva při tlaku na magistrát. Po zákazu kouření v gastro provozovnách v květnu tohoto roku zatím MČ Praha 7 neeviduje alarmující nárůst nespokojenosti občanů. Situaci je asi nutné řešit v dané konkrétní souvislosti a místě.

Mgr. Jiří Knitl
Odbor péče o veřejný prostor
Otázka: Informace o novém ceníku pro službu kopírování a tisku (Obyvatel 21.7.2017 10:12)
Dobrý den,

na webu se právě objevil nový ceník http://praha7.cz/22518_Informace-o-novem-ceniku-pro-sluzbu-kopirovani-a-tisku který ve srovnání s tím současným http://praha7.cz/19677_Kopirovaci-sluzby přináší jak jinak než zdražení.

To by samo o sobě nebylo hodno komentáře. Nedavno jste se ale na reklamním webu soukromé společnosti (kterou navíc nevím proč sponzorujete, bylo to vidět v nějakém tom přehledu hospodaření, který nelze najít) chvástali, že poskytovat prvních 10 stran tisku zdarma (bez omezení účelu) nevadí, protože jste moudře ušetřili prostředky jinde, cituji:

https://www.facebook.com/Praha7/photos/a.10150610039285739.447258.355150150738/10155572776690739/?type=3

"Jedná se o korunové častky, sluzba je minena jako pomoc potrebnym, kteri nemaji moznost pristupu k pocitaci a tiskarne. V provoznim rozpoctu radnice jsme od nastupu usetrili statisice, navic jsme zrusili nesmyslne smlouvy jako nataceni videii za 30 tis. mesicne atd., takze prostredky vynakladame ucelneji a pomahame tem, kteri to potrebuji."

Je vidět, že sleva opět není zadarmo a zaplatí si ji "nepotřební" daňoví poplatníci.

Mimochodem je zde vidět i ten dvojí metr, poskytovat totiž nějakou samostatnou službu zcela zdarma si komerční subjekt (který mimochodem sídlí hned vedle, viz diskuze na odkazu výše) nemůže dovolit. Hrozí totiž absurdní postih od úřadu za krácení daní doměřením daně s použitím ceny nejdražšího poskytovatele stejné služby v regionu (takové případy reálně existují), proto se podobné nabídky dělají alespoň za 1 Kč.
Odpověď: (Mgr. Radomír Špok, tajemník MČ Praha 7 26.7.2017 9:07)
Vážený pane,
k úpravě ceníku kopírování na Úřadě městské části Praha 7 došlo z prostého ekonomického důvodu. Náš pokladní systém totiž nepracuje s haléřovými položkami u plateb v hotovosti, a tak bylo třeba částky zaokrouhlit. Jak je zřetelné z ceníku služeb, kopírování je vždy zpoplatněno. Zdarma je pouze tisk do 10 stran, abychom našim občanům umožnili vytisknout si konkrétní dokument, např. usnesení Rady nebo Zastupitelstva MČ Praha 7.
Děkujeme za pochopení.

Mgr. Radomír Špok
tajemník
Otázka: Otvírací doba dětského hřiště ve Schnichově 33 (Škodová 18.7.2017 19:23)


Dobrý den,chtěla bych se zeptat z jakého důvodu je zkrácena otvírací doba dětského hřiště ve vnitrobloku v ulici Schnirchova 33. V květnovém Hobuletu bylo uvedeno, že hřiště bude otevřeno v letních měsících do 20 hodin. Skutečnost je však taková, že přístup na hřiště je umožněn jen do 18:00. Mrzí mě to, protože přes léto by hřiště děti jistě využily i po 18-té hodině.Děkuji za odpověď.Jana Škodová
Vážená paní Škodová,
jedná o testovací provoz otevírací doby, který vyhodnotíme a následně stanovíme pevnou provozní dobu. Bohužel v článku, na který se odkazujete, došlo k chybě.
Děkujeme za pochopení
Kamila Matějková
Otázka: Bezdomovci 2017 (Obyvatel 18.7.2017 11:40)
Dobrý den,

nebylo by rozumné otevřeně přiznat, že za současných zákonů jsou bezdomovci nepostižitelní a jejich jednání nelze nijak dlouhodobě zabránit? Jediný prostředek, tedy vyhrožování ekonomickou likvidací po nezaplacení pokuty, je jim samozřejmě k smíchu. Otevřeně popsáno je to například zde: https://www.mestonachod.cz/zpravodajstvi/mesto/zpravodajstvi-detail.asp?id=4301 cituji:

Ve všech případech je však třeba brát v potaz, že tito „problémoví" lidé, kteří jsou zpravidla bez finančních prostředků, jsou téměř nepostižitelní, protože vymáhání nezaplacených pokut je neúčelné.

Kdysi starosta Bratislavy řešil tyto případy tak, že bezdomovce odvezl za město (případně do místa trvalého bydliště, pokud měli nějaké doklady). Pak se ale ozvala nějaká neziskovka, která to zatrhla a bylo po jediném účinném řešení.

V Praze jsou prakticky pod všemi mosty či nájezdy na dálnice, v lepším případě, v horším je to jak na Vltavské. Z kapacitních důvodů není možné, aby je 24 hodin stále dokola vyháněli policisté, když za pár hodin jsou zase zpět.

Dokud celá společnost nebude chtít přijmout účinná opatření, nemá tento problém naprosto žádné řešení. První krok k nápravě je si to vůbec přiznat. Bohužel jejich agresivita stále stoupá (zvláště když není účinně potírána), takže už nejde jen o nepříjemé chování, ale i možné ohrožení.
Odpověď: (PaedDr. Miroslav Luczka, vedoucí OSZ 18.7.2017 14:33)
Vážený obyvateli,
bezdomovectví a lidé bez domova, kteří v některých případech porušují veřejný pořádek jsou problémem, který MČ dlouhodobě řeší. MČ Praha 7 mimo svých terénních aktivit v tomto směru spolupracuje s neziskovými organizacemi, které v součinnosti s policií ČR a Městskou policií eliminují sociálně patologické jevy související s tímto fenoménem. Pravidelně realizujeme úklid vytypovaných lokalit, s klienty sociálně pracujeme a snažíme se minimalizovat újmy obyvatelům MČ. Je to práce obtížná a dlouhodobá. Bezdomovectví je systémovým problémem zejména větších měst a mělo by být řešeno především s ohledem na lidskou důstojnost. Segregační mechanismy, které zmiňujete v podnětu jsou v civilizované Evropě zcela nepřijatelné. Fenomén je nutné řešit systémově na nadregionální, legislativní úrovni zejména pomocí intenzívní sociální práce a získáním adekvátních kapacit pro bydlení této cílové skupiny.

PaedDr. Miroslav Luczka
vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví
Otázka: týká se jen postižených domů? ( 17.7.2017 10:09)
Tak jako domy v okolí, i naše společenství je připraveno na přepojení z páry na vodu, to má proběhnout během každoroční pravidelné odstávky tepla. Datum je známé od počátku r. 2017 a zatím platí - bude to 14-tidenní odstávka před koncem srpna.

Poč. července se úřad probral ze zimního spánku, pro domy v majetku MČ vypsal 4 výběrová řízení na dodavatele. Nabídky do dneška, ukončení díla do konce září (!) lze pochopit, práce se fyzicky nestihne za měsíc, navíc dodavatel toho typu výměníku který požaduje MČ se nechal slyšet, že pokud objednávku nedostal minulý týden, montáž nestihne. Takže např. firma pracující u nás do výběrka hrozícího průšvihem ani nešla.

O nic nejde, jen, že nájemníci obecních domů se po dovolené umyjí ve škopku, minimálně 6 týdnů. Zcela zbytečně. Není to otázka peněz ale zaspání.

Pane starosto, kromě nažehlené skautské košile a pověsti čestného chlapíka pravidelně pyšníte báječně fungujícím úřadem takže jste letos mohl věnovat i mnoho času mrtvolám na Výstavišti. Připomínám: Starostujete především 42 tisícům živých, z nichž část nejsou mladí a krásní kreativci ArtDistrictu, ale nemocní a staří. A především pro ně musí úřad fungovat.

A až ánové Čižinský a Mirovský budete příště potřásat rukou paraplegikovi a drandit tu na invalidním vozíku (hezky na kameru, jak jinak), uvědomte si že většina paraplegiků jsou současně stomikové (s vývodem střeva nebo močového měchýře) a možnost pravidelné hygieny je pro ně doslova životně (!!) důležitá. Víc než úprava nájezdu na refýž.
https://www.youtube.com/watch?v=5tj0MtC_LR4
Otázka 1.
Uděláte si pane starosto, kandidáte do parlamentu v září čas a stihnete také nosit teplou vodu potřebným? Kameramana si klidně pozvěte, hlavně ta teplá, aby byla.
Otázka 2.
Je naděje, že Sedmou ubytovancí která spravuje mnohamilionový majetek ve správě MČ povede někdo jiný, než hulvát s fatálními mezerami znalosti českého právního prostředí?
Děkuji.
S pozdravem, Zd. Meisner
Dobrý den,
tepelné výměníky máme řádně vysoutěžené, souhlas s podpisem smlouvy půjde do Rady nejspíše dne 20.7.2017 (v závislosti na rozpočtovém krytí), tzn. že se vše stihne v řádném termínu.
S pozdravem,
K.V.Mareš
Otázka: Bezdomovci na vltavske (Novotna 17.7.2017 8:34)
Dobry den,
Proc MC i MP toleruje bezdomovcum na Vltavske a kolem Manin (kde je armada "spasy") piti alkoholu na verejnosti?
Myslela jsem ze zde plati zakaz? Kdy date na Vltavskou cedule ktere na to budou upozornovat? Proc na Vltavske neni stala policejni hlidka?
Nepiste mi prosim at volam MP. To delam a ti nic neresi. Navic se snazim vltavske jiz vyhybat, protoze se tam bojim, takze volim radeji bezpecnejsi cesty, napriklad pres palmovku.
Odpověď: (Administrátor P7 17.7.2017 15:22)
Dobrý den,
strážníci Městské policie hl. m. Prahy, obvodního ředitelství Praha 7, se problematice konzumace alkoholu na veřejnosti pravidelně věnují, což je patrné ze statistik činnosti. Jen od ledna letošního roku bylo zjištěno, zadokumentováno a řešeno v souladu se zákonem 266 případů protiprávního jednání „Požívání alkoholu na veřejném prostranství“. Přičemž jen v období posledních 4 měsíců bylo odhaleno 210 případů výše uvedeného deliktu. Taktéž komentář o nečinnosti MP je zavádějící, neboť při porovnání oznámení, která mají jakoukoli souvislost s alkoholem, osobou pod vlivem alkoholu, nebo jinými návykovými látkami, evidujeme těchto od začátku letošního roku zhruba 56. Z porovnání se zjištěnými přestupky jednoznačně vyplývá, že MP nečinná není, a to je ještě třeba zdůraznit fakt, že ne každé oznámení je vždy automaticky přestupkem. Dále je třeba podotknout, že MP zajišťuje plnění úkolů vyplývajících ze zákona o Obecní policii na celém území Prahy 7. Navíc stanice metra Vltavská je kontrolována častěji, vzhledem k umístění okrskové služebny v její blízkosti.

S přáním hezkého dne Tomáš Różański
Městská policie Praha 7
Otázka: Modra zona? K cemu? (Letna1 14.7.2017 18:51)
Dobry den, vzhledem k tomu, ze modra zona je uplne zbytecna, protože je neustale ignorovana, neuvazujete o jejím zruseni?
bydlim ve Smeralove ulici a s parkovanim je to stale tragedie, ale to je problem cele horni Letne. Jiz me nebavi neustale obtěžovat MP, protože když prijedou, rozdaji vyzvy za sterac, odjedou a parkovaci místo to neuvolni. Volil bych variantu zruseni modrych zon a byl by klid. Stejne je to zvlastne nastaveno, proc to nejde udelat tak, ze od 6,00 do 15,00 mohou zaparkovat všichni, remeslnici, zasobovani, delnici a pod. a od 15,00 se budou parkovat jen rezidenti a ti co si koupi stiraci kartu, jinak nekompromisni odtah. Verim, ze nove vedeni radnice si s timto problémem urcite poradi lepe, ale pokud by vas ještě nejake reseni napadlo, budu rad...
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 18.7.2017 8:12)
Vážený pane,
ZPS je koncepční záležitost hl. m. Prahy. Pokud by modré zóny nebyly, parkování na Letné by bylo ještě mnohem složitější. Co se týče zneužívání modrých zón, to je jiná problematika. Není v silách Městské policie, aby všechny prohřešky odhalila a potrestala. Lidé to vědí a tak to masivně zneužívají. Teoreticky by mělo dojít ke zlepšení, až zde začne jezdit auto zaznamenávající přestupky. Pokud se bude dařit důsledně přestupky trestat tzn. vymáhat pokuty za porušení pravidel ZPS, bude lepší respektovanost a tím snad i více prostoru pro platící rezidenty i platící návštěvníky.

Ing. Jan Kovařík
Vedoucí odboru dopravy
Otázka: Paradox II. (Martin Turek 14.7.2017 17:37)
Tak nám teda konečně ten bordel na Tovární x Osadní odvezli po 3 dnech, ale dnes odpoledne nám tam naskládali další 3 černé pytle :-D
Nebude jednodušší dělat po celé Praze svozy odpadu jak v italských Benátkách třeba (večr vyhodím pytel před barák, za barák a ráno ho odvezou popeláři, denodenně)?
Otázka: Paradox (Martin Turek 13.7.2017 20:08)
Dobrý den, nedávno se nám ověsili odpadkové koše informací, že vhazování domácího odpadu do košů na ulici není správné a že pohazování pytlů s odpadky může být bráno jako založení černé skládky. Tento přístup kvituji. Budete tedy řešit ve správním řízení i úklidovou firmu, jejíž černé pytle se povalují u popelnic něklolik dní, na Osadní x Tovární to jsou dokonce 4 plné černé pytle. :-)
Odpověď: (Mgr. Jiří Knitl, vedoucí OVP 17.7.2017 9:25)
Dobré ráno,
černé pytle ponechané u našich odpadkových košů jsou většinou připraveny k odvozu zaměstnanci úklidové firmy (7U) a jsou odváženy každý den. Místo pro zanechání pytle je vždy zaměstnanci předem určeno a po takovéto trase pak jede i vůz, který pytle sbírá. Ne vždy, bohužel, jsou pytle "naše" a tedy na trase svozu. V takových případech se může stát, že pytel na ulici zůstane déle. Jsme určitě rádi za každé upozornění na takové místo a obratem tam posíláme pracovníky úklidu. Váš podnět posíláme dále úklidové firmě 7U, aby situaci na daném místě vyřešila.

Mgr. Jiří Knitl
Odbor péče o veřejný prostorCopyright © 2012 Městská část Praha 7