Česky   English

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané,

na této stránce můžete vkládat své dotazy vztahující se k chodu Městské části Praha 7. Vaše dotazy budou co nejdříve zodpovězeny zaměstnanci úřadu.

Vzhledem k často se opakujícím dotazům a podnětům v tematických kategoriích Doprava, Životní prostředí či Bezpečnost a pořádek, jsme pro Vás nejfrekventovanější témata vybrali a odpovědi na ně naleznete v rubrice Nejčastěji kladené dotazy.

Dovolujeme si Vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy budou smazány.

Pokud je váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější či zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu, případně si můžete telefonicky sjednat schůzku.

Zde uvádíme kontakty na příslušné zástupce samosprávy či zaměstnance úřadu, se kterými můžete danou problematiku řešit přímo. Neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Jan Čižinský

Starosta

220 144 000 774 828 345

CizinskyJ@praha7.cz

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

Zástupce starosty

220 144 225 731 427 980

MirovskyO@praha7.cz

Ing. arch. PhDr. Lenka Burgerová, Ph.D.

Radní

220 144 003
730 187 067

BurgerovaL@praha7.cz

Martin Vokuš

Tiskový mluvčí MČ Praha 7

220 144 007
603 464 810

VokusM@praha7.cz

MgA. Kamila Matějková

Manažerka komunikace

220 144 246

MatejkovaK@praha7.cz

PaedDr. Michaela Strnadová

Odb. kancelář starosty a tajemníka

220 144 233

StrnadovaM@praha7.cz

Bc. Miroslav Simon

Útvar kontroly a stížností

737 861 371

SimonM@praha7.cz

Ing. arch. Hana Pochmannová

Odb. investic a veř. zakázek

220 144 184

PochmannovaH@praha7.cz

Bc. Lukáš Fátor DiS.

Odb. kultury a sportu

220 144 013

FatorL@praha7.cz

Mgr. Robert Kolář

Odb. majetku

220 144 056

KolarR@praha7.cz

Ing. Dita Výborová

Odb. školství

220 144 054

VyborovaD@praha7.cz

Ing. Jan Kovařík

Odb. dopravy

220 144 024

KovarikJ@praha7.cz

Ing. Helena Lubasová

Odb. výstavby

220 144 128

LubasovaH@praha7.cz

Ing. arch. Martina Fialová

Odb. rozvoje urbanismu

220 144 103

FialovaM@praha7.cz

Ing. Hana Horská

Odb. životního prostředí

220 144 151

HorskaH@praha7.cz

Mgr. Monika Blaháková

Odb. živnostenský

220 144 160

BlahakovaM@praha7.cz

JUDr. Zuzana Chramostová

Odb. správních agend

220 144 137

ChramostovaZ@praha7.cz

PaedDr. Miroslav Luczka

Odb. soc. věcí a zdravotnictví

220 144 147

LuczkaM@praha7.cz

Ing. Kateřina Lusková

Odb. finanční

220 144 031

LuskovaK@praha7.cz

Mgr. Kateřina Šafránková Šilhová

Odb. právní

220 144 245

SilhovaK@praha7.cz

Mgr. Lenka Sedláková

Odb. personálních činností

220 144 098

SedlakovaL@praha7.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Hluk ze staveb nebo veřejných akcí

Za rušení nočního klidu se považuje hluk po 22.00 hodině. Jsou přesně stanoveny hlukové limity ze staveb i akcí během dne. My na tato pravidla všechny organizátory akcí, majitele restaurací, zahrádek apod. upozorňujeme. V tuto chvíli není pro občany jiné řešení než zavolat Městskou policii, hygienickou stanici či jinou autorizovanou osobu na měření hluku. Pokud bude hlučnost prokázána, hrozí organizátorům akce/provozovatelům pokuta. O tomto problému víme a snažíme se najít opravdu reálné řešení, které pomůže.

Problematika osob bez domova a osob závislých na návykových látkách v ulicích

MČ Praha 7 se snaží problém osob bez domova a osob závislých na návykových látkách řešit komplexně. V prvé řadě jim nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7, popř.  prostřednictvím terénního programu, který pro nás zajišťuje nestátní nezisková organizace. Oslovujeme rovněž vlastníky pozemků k zjednání nápravy. V případě, že tato činnost nevede k nápravě či zlepšení situace, je na místě tento stav řešit prostřednictvím represivních složek. Jsme přesvědčeni, že k zlepšení situace vede i spolupráce s občany, která spočívá v oznámení veškerého protiprávního jednání těchto osob Městské policii HMP či Policii ČR (kontakty naleznete zde http://praha7.cz/17668_Prehled-sluzeben-slozek-IZS-na-uzemi-MC-Praha ).

Nepovolené zábory

Zaměstnanci odboru dopravy pravidelně dvakrát týdně kontrolují celý obvod a tam, kde není povolení k záboru, je vyvoláno sankční řízení. Městská policie s odborem dopravy spolupracuje a dává pokutu na místě nebo předává nepovolené zábory na odbor dopravy k přestupkovému řízení. Faktem zůstává, že se může stát, že některé zábory (zejména v odpoledních hodinách) jsou nepovolené a pomůžete nám tím, že zavoláte bezplatnou linku 156 a městská policie zajistí nápravu. Na první pohled není zřejmé, který zábor je povolen, ale proto je k dispozici na stránkách MČ P7 vždy v pondělí seznam těch povolených.

Úklid v ulicích

Při problémech s čistotou ulic v konkrétní lokalitě nás kontaktujte a my zajistíme nápravu. Můžete využít aplikace Lepší místo nebo se obrátit na paní Mgr. Lauru Kopeckou tel.: 732 114 370

 


Pro vložení dotazu je nutné se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit!

Téma:
   

 
Otázka: (šubi 13.2.2018 10:50)
Dobrý den, stále si pročítám jednotlivé zprávy a odpovědi a řešení nic moc.Pokud jde o placení tak poplatek 40.- není tak hrozný. Neplacení poplatku v noci je krok zpět a opět se naplní ulice firemními vozy za které uživatelé nic neplatí a občan který platí nemá kde stát. Pokuta 500.- je směšná tato částka nepokryje ani náklady na zaměstnance a poštu.Ohledně kontrol 2x denně je málo. Dle mého názoru je dobrá varianta odtah MP. MP má odtahové vozy, má parkoviště a je vidět policajt na ulici. Při výdeji vozidla občan zaplatí pokutu , odtah a úřad dostane peníze za přestupek. Můj názor je takový že když někoho jednou, dvakrát odtáhnou tak místo pro rezidenty bude.
Otázka: Zelen na Ortenove namesti (suzeee 13.2.2018 0:39)
Dobry den, v minulych dnech doslo k radikalnimu orezani keru v parku na Ortenove namesti a to tak ze az k zemi. Neni to tak davno, co se tu nekdo od vas vyjadroval, ze tyto kere maji tvorit vizualni a akustickou barieru a odstinit prochazejici komunikace a ze jeste nedorostly do vysky, ktera byla zamerem tvurcu parku. Ted se zadna bariera konat nebude nekolik mesicu/let? Nebo co ma tato akce znamenat? Vypada to priserne. Navic tam zilo mnoho sykorek.
Odpověď: (Ing. Marie Bittnerová, OŽP Praha 7 15.2.2018 11:16)
Dobrý den,
na Ortenově náměstí byl proveden, v souladu s plánem péče o zmíněnou plochu, zmlazovací řez části keřových skupin. Řez byl proveden v souladu se standardy.
S pozdravem

Ing. Marie Bittnerová
Otázka: 4 otázky (Martin.Koníček 12.2.2018 20:13)
Dobrý den. Mám několik otázek.
1) Za co jako rezidenti vlastně platíme? Nemám kde zaparkovat, auto není chráněno proti vandalismu, kroupám, vloupání, vykradení.
2) Při cálování výpalného minulí rok mi paní doporučila registrování na https://osu.zpspraha.cz s tím, že se nebudu muset táhnout na úřad a ztrácet svůj čas s vyházováním peněz do WC za parkování, A hle jsem registrován, ale na úřad musím jako idiot! Kdo za mě zaplatí ty pokuty když vy nevíte co kvákáte??
3) Proč ještě nejsou v Letohradske naproti č.p.369/3 přemalované čáry po zrušených místech po kontejnerech na parkovací stání?? Po 19h je parkování v dochozí vzdálenosti prakticky nemožné, a vypatlaný měšťáci rozdávají pokuty?
4) proč v Letohradské (Kamenická - Fr. Křížka) není povoleno rovnoběžné stání po pravé straně (částečně na chodníku) v dolní části úseku?
Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 13.2.2018 17:26)
Dobrý den,
uvádím zde odpovědi na Vaše dotazy.
1. Rezident platí za možnost parkovat vozidlo na území městské části Praha 7 za cenu rezidentského oprávnění. Rezidentské oprávnění bohužel neznamená právní nárok na parkovací místo u svého bydliště.
2. Osobní stránky uživatele umožňují sledovat stav vašeho parkovacího oprávnění, dobu jeho platnosti, provádět krátkodobé dočasné změny a v případě končícího parkovacího oprávnění, kdy u Vás nedošlo k žádným změnám oproti minulému roku, také jeho vzdálené prodloužení bez nutnosti návštěvy úřadu. Toto je však třeba stihnout ještě před koncem platnosti současného oprávnění.
3. Na TSK hl. m. Prahy byl předán požadavek ohledně změny organizace dopravy v této lokalitě. Realizace vodorovného značení je odvislá od možností správce komunikací a klimatických podmínek.
4. Parkování na chodníku v této části není povoleno z důvodu rizika zabrání celého chodníku odstavenými vozidly.
S pozdravem
Ing. Jan Kovařík
Otázka: k panu Kovaříkovi (olga 12.2.2018 13:50)
To si děláte legraci, že? Vyšší respektovanost modrých zón? Vy zjevně moc po Praze 7 nechodíte. Kde dřív bylo "jenom" plno, je dnes přeplněno. Proč asi? Že by to bylo tím vaším iluzorním vyšším respektem k zónám?
Napsal jste:
odtah z parkovacích zón je samozřejmě možný, záleží rozhodnutí zástupce Městské policie. Obecně očekáváme, že díky zavedenému systému kontroly bude respektovanost vyšší než dříve. Nicméně za MČ Praha 7 zatím nemáme data k dispozici.
Pokuta za parkování v ZPS bez platného oprávnění je nyní stanovena ve výši 500 Kč.
S pozdravem
Ing. Jan Kovařík
Otázka: Hobulet, resp. "historik" Stanislav J. Václavovič. Proč nám cituje wikipedii? (Aleš Presler 12.2.2018 3:56)
Vždycky se těším na články znalce Prahy 7 a jejího zaměstnance SJV, který si přivydělává psaním článku do Hobuletu. Tentokrát zabrousil do historie české kinematografie a bude zřejmě následovat celá řada dalších textů. V tom únorovém čísle (co vyšlo podle vzoru VŘSR již v lednu), se nedozvíme o prvním českém kinematografu nic víc, než je na stránkách wikipedie. Pokud vás toto téma opravdu zajímá, je skvěle zpracováno zde: http://www.tretivek.cz/200908/zapomenute-osudy-13/
Otázka tedy zní: Opravdu není v Praze 7 historik, který by nebral strohá data z wiki a dokázal napsat zajímavý text alespoň na úrovni toho, na který jsem dal odkaz?
Odpověď: (Martin Vokuš tiskový mluvčí MČ Praha 7 12.2.2018 16:54)
Vážený pane Preslere,

je jistě pravdou, že o prvním českém kinematografu i o počátcích české kinematografie obecně by se dalo psát výrazně podrobněji. V Hobuletu (v tomto případě konkrétně v rubrice Archiv) je však třeba pracovat s určitým rozsahem, tedy tento formát nelze tak úplně porovnávat s článkem na internetu. Odkazovaný text je navíc zaměřen takřka výhradně na český kinematograf, kdežto pojetí článku bylo přeci jen odlišné. Nedomnívám se ani, že by byl obsah článku shodný s texty na wikipedii, což ostatně nebyl zdroj, ze kterého autor čerpal.

Závěrem bych rád dodal, že pan Václavovic si články v Hobuletu nepřivydělává. Píše je jako zaměstnanec úřadu, tedy za ně není honorován.

Se srdečným pozdravem
Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7
Otázka: Dotaz (Alfréd 9.2.2018 16:09)
Dobrý den, mám dotaz: asi před měsícem se objevily na stojanech pro sáčky na psí exkrementy, kromě papírových, konečně i igelitové (třeba na Praze 8 je používají už asi 2 roky). Dlouho nám radost nevydržela. Cca týden jsem v dolních Holešovicích (Jateční, Tusarova, Na Maninách, V Háji, Dělnická....) na stojanech viděla doplněné jen papírové a o igelitový jsem nezavadila. A nebyly tam ani zbytky igelitu, ze kterých se sáček odtrhává. Takže se chci zeptat - to už zase budou jen papírové? Děkuji za odpověď.
Odpověď: (Mgr. Jiří Knitl, vedoucí OVP Praha 7 22.2.2018 8:50)
Drahý Alfréde,

děkujeme za zajímavý dotaz. Firma 7U s.r.o., která pro naši městskou část pytlíky/sáčky na psí exkrementy doplňuje používá současně papírovou i igelitovou verzi pytlíků/sáčků. Vycházíme tak vstříc občanům, kteří preferují ekologický materiál (papír) před igelitem a zároveň občanům, kterým více vyhovuje igelitová verze sáčků. Tuto kombinaci budeme i nadále upřednostňovat. I nadále budete tedy v zásobnících nacházet igelitové sáčky vedle papírových pytlíků.

S pozdravem

Mgr. Jiří Knitl
Otázka: Nové zóny bez odtahování? (gd 9.2.2018 12:27)
Prosím o potvrzení, že chápu správně informaci uvedenou v tomto článku:

https://www.denik.cz/regiony/pocet-odtahu-aut-v-praze-klesl-behem-peti-let-na-polovinu-20170830.html

1. Je pravda, že z nových zón se auta neodtahují a hrozí tedy pouze pokuta? S výjimkou udání MP samozřejmě, ale bez kartičky za sklem jaksi není koho udávat, že.

2. Je pravda, že v nových zónách je oproti původnímu systému nižší respektovanost vyhrazeného parkování? Přijde vám 80 % respektovanost jako dostatečná?

3. Je pravda, že výše pokuty za nesprávné parkování činí 500 Kč, jak bylo zmíněno zde v diskusi?

Pokud je to skutečně tak, pak je celý systém fraška, protože lidem bez trvalého pobytu se VYPLATÍ riskovat pokutu, protože při ceně 40 Kč/hodina se vám pokuta vrátí za jednu noc.
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 12.2.2018 10:47)
Dobrý den,
odtah z parkovacích zón je samozřejmě možný, záleží rozhodnutí zástupce Městské policie. Obecně očekáváme, že díky zavedenému systému kontroly bude respektovanost vyšší než dříve. Nicméně za MČ Praha 7 zatím nemáme data k dispozici.
Pokuta za parkování v ZPS bez platného oprávnění je nyní stanovena ve výši 500 Kč.
S pozdravem
Ing. Jan Kovařík
Otázka: Bezdomovci v podchodech (občan. 8.2.2018 22:41)
Už jste na radnici tři roky a stále jsou bezdomovci v podchodech kdy už je konečně vystěhujete? Je ostuda, že radnice se chlubí vším možný, ale tenhle problém není schopná vyřešit.
Otázka: Oranžová zóna Vrbenského (mstipe 8.2.2018 10:59)
Dobrý den, tak jsem okoukla "oranžové" parkování na komunikaci Vrbenského mezi vestibuly metra. Teda řeknu vám, není snad horšího místa k zanechání auta. Když mi ho nesestřelí někdo přijíždějící z křižovatky, tak ho v lepším případě najdu určitě vykradené, v horším ukradené. Nechat auto na místě, kde se soustředí nejhorší pakáž (z nádraží, z Crossu), by mohl jen blázen. A značení ani nekomentuju..
Znovu apeluji na změnu některých naprosto zbytečných fialových zón v dolních Holešovicích (P7-099) na zóny oranžové!
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 12.2.2018 10:48)
Vážená paní,
Rada MČ Praha 7 požádala zřizovatele Zón placeného stání, aby na území Holešovic provedl úpravu tarifů fialových zón. S ohledem na prvotní informace získané z reálného provozu tak bude provozovatelem zóny výhledově (ve vybraných fialových zónách) upraven tarif týkající se jak hodinové sazby, tak i ceny nočního parkování nerezidentů.
S pozdravem
Ing. Jan Kovařík
Otázka: vliv MCP7 (Martin Turek 7.2.2018 20:19)
Dobrý den, máte vliv na níže uvedené téma?
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/praha-chysta-nova-zachytna-parkoviste-pribude-alespon-500-mi/r~3221fd2a0bf811e88560ac1f6b220ee8/
Pokud ano, doufám, že nekývnete na P+R v místech, odkud je pro lufťáka nulové spojení se zbytkem světa. Anebo plánujete novou stanici metra v místě parkoviště?
Otázka: Změna ceny parkovacích zón (zlodejska_pakaz 7.2.2018 14:30)
Jste jedna velká zlodějská pakáž!
Zvýšený ceny na některých místech z 15 na 40,-/hod, to je hodně hrusná prasárna!
Větší prasárny už dělá jen premiér toho času v demisi..:(
Otázka: (šubi 7.2.2018 9:21)
Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování na zonách jestli 500 korun není trochu málo. Když zastavím v šest do rána po 40 korunách tak je lepší zaplatit 500. Dále podotýkám že ti kteří na Letné neplatili neplatí ani dnes.Toto mohu doložit několika SPZ. Děkuji
Otázka: Jsem v riti... (Letna1 6.2.2018 20:35)
Dobry den, ano jsem v riti a resim kam s nim. S autem. Prave jsem dorazil domu, po 15-ti minutovem hledani mista k zaparkovani ve Smeralove ulici. Cestou z Jireckovi, kde jsem nasel misto jsem napocital 12 vozidel parkujicich bez parkovacich karet. Odectu tretinu, to mohou byt vozidla, rezidentu, kteri si karty odstranili, nebo si behem tech par dnu koupili auto jine a jiz maji virtualni kartu a nebo si opravdu zaplatili pres virtualni parkovaci hodiny. Zbyva mi 8 vozidel, ktera mohla byt v
klidu a pohode odtazena a mohlo byt parkovani pro rezidenty a tedy i pro me. Jinak jiz jsem se ptal na vysi pokuty jakou bude MC vybirat od neplaticu, bylo mi sdeleno, ze se jedna o smesnych 500 korun. Opravdu odstrasujici vyse. Mam tedy jeste dalsi dotaz, pokud bude vozidlo bez zaplaceni zachyceno autem Eltoda vicekrat, bude se pokuto nacitat a nebo je to jednorazova sazba? A je tato sazba pevna? Bylo by rozhodne vhodnejsi sazbu navysit na minimalne 2000 korun, ti jiz mnoho neplaticu odradi a nebo je spis primeje zaplatit za parkovani. A nebo je primeje k tomu aby k navsteve nasi MC pouzili MHD, ktera je jednou z nejlepsich na svete.
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 12.2.2018 14:50)
Dobrý den,
dnem 1.2.2018 přešly původní parkovací karty do režimu elektronických parkovacích oprávnění. Počínaje tímto dnem tudíž parkovací karty pozbyly platnosti a mohou být odstraněny. Co se týče přestupků vůči pravidlům ZPS, tak v rámci každého zachyceného případu neoprávněného parkování bude zahájeno vlastní řízení. V tuto chvíli je pro celou Prahu uvažována sazba 500,- Kč, pakliže se bude tato výše měnit, tak opět v celopražském měřítku.

Ing. Jan Kovařík
Otázka: Dotaz ohledně vyhodnocení nové ZPS (Martin N. 6.2.2018 18:06)
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, kdy bude vyhodnocení nové ZPS, které zmiňujete v příspěvcích níže.
Jelikož momentálně je situace parkování žalostná, pokud člověk jezdí např. služebním autem. Do konce ledna byla možnost po příjezdu ve večerních hodinách zaparkovat alespoň na místech, kde bylo po 18 hodině stání zdarma. Nyní již toto není možné, takže je zde možnost odvézt auto a udělat si v nočních hodinách výlet po Praze, kdy není opravdu o co stát v délce cca 45 minut než dojedu domu a když navazuje mhd , případně zaplatit přemrštěnou částku za parkování, která mnohé zaskočí.
Očekávám, že se nejspíše dočkám odpovědi, že jsou zde oranžové zóny, které toto umožňují. Přeci jen došlo ke zredukování počtu těchto míst oproti stávajícímu stavu a když člověk přijede po 19 hod, tak už je téměř nemožné najít místo.

Děkuji za odpověď
Odpověď: (Ing. Jan Kovařík, vedoucí ODO Praha 7 12.2.2018 10:47)
Dobrý den,
možnost parkování zdarma ve večerních hodinách a o víkendu zůstává ve vybraných oranžových zónách napříč územím MČ Praha 7. Nad rámec uvedeného pak RMČ Praha 7 požádala zřizovatele ZPS, aby na území Holešovic provedl úpravu tarifů fialových zón. S ohledem na prvotní informace získané z reálného provozu tak bude provozovatelem zóny výhledově (pouze ve vybraných fialových zónách) upraven tarif týkající se jak hodinové sazby, tak i ceny nočního parkování nerezidentů.

Ing. Jan Kovařík
Otázka: tak pěkně děkuju (olga 6.2.2018 11:06)
Až dosud se mi nikdy nestalo, že jsem v dolních Holešovicích musela parkovat v jiném kvadrantu, než bydlím. Samozřejmě ne vždy se dalo zaparkovat v blízkém okolí bydliště, ale docházkový čas od auta byl tak 3, nejvýš 5 minut. Teď je to čtvrt hodiny. Počet aut parkujících v ulicích poblíž mého bydliště se od 1. února zvýšil nejméně o čtvrtinu, ale tipla bych i třetinu. Zdá se, že mnozí neoprávněně parkující jsou si vědomi, že přichycení pomocí vozu Eltodo není příliš pavděpodobné, projíždí totiž dle dostupných údajů 2x denně. Dovoluji si pochybovat, že je v ulicích ve večerních hodinách. Laická kontrola pomocí parkovací karty za sklem už není možná. No neprubněte to, že? Takže vám, milí radní sedmičkoví – a vyřiďte to i magistrátním (pan Čižinský si to může vyřídit do zrcadla) –, opravdu pěkně děkuju. Víc vám samozřejmě děkuje moje stará krosna, protože tašky na nákup budu muset vyměnit za ni – na zádech se obsah dvou tří plných tašek přecejen dá i na tu vzdálenost odvléct...Copyright © 2012 Městská část Praha 7