O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

V Praze 7 proběhlo jednání o Trojské lávce a Libeňském a Hlávkově mostě

V pondělí 29. ledna se na úřadě Prahy 7 uskutečnilo setkání, jehož tématem byl současný stav a budoucnost aktuálně řešených mostů.

Setkání svolal starosta Prahy 7 Jan Čižinský společně se starostou Troje Tomášem Bryknarem. Dále se jej zúčastnili místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský a radní Lenka Burgerová, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská a zástupci TSK hl. m. Prahy, organizace ROPID, Povodí Vltavy a krizového řízení Prahy 7. Pozván byl také starosta Prahy 8 Roman Petrus, který se na jednání nedostavil.

Níže Vám přinášíme odkaz na záznam tiskové konference, kde zástupci Prahy 7 a Prahy Troja prezentovali výstupy z jednání.

Jedním z témat bylo zavedení kapacitního přívozu v oblasti zřícené Trojské lávky, který by mohl sloužit občanům i při vyšších průtocích vody, což současný přívoz neumožňuje. Přívoz pro cca 200 osob by hlavní město Praha mělo objednat do konce tohoto týdne.

Parametry přívozu, který funguje kupříkladu na Labi v Dolním Žlebu, uvádíme zde:

Parametry kapacitního přívozu.jpg

Zároveň by do května – června 2019 měla být zbudována provizorní lávka v místě zřícené Trojské lávky.

Technická studie provizorní lávky přes Vltavu.pdf

Na trvalé řešení nové Trojské lávky bude vypsána architektonická soutěž.

Koncepce Císařský ostrov.pdf

29.01.2018 - Martin Vokuš ; Přečteno: 229 x