O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

V Holešovicích vzniká „Zóna 30“

Jak jsme Vás již v minulém roce informovali, stejně jako loni na Letné, dochází letos k zavedení „Zóny 30“ také v Holešovicích. Technická správa komunikací hl. m. Prahy začala v těchto dnech s instalací svislého dopravního značení. Omezení rychlosti na 30 km/h se bude týkat převážné většiny ulic v dolních Holešovicích, od ulice Bubenská směrem k Libeňskému mostu. Vyjmuty z ní budou hlavní průjezdné tahy a sběrné komunikace, jako jsou ulice Argentinská, Komunardů, Vrbenského či Dělnická.

Praha 7 zavádí „Zónu 30“ především z důvodu zvýšení bezpečnosti dopravy v obytných čtvrtích a také kvůli parkování. Díky snížení rychlosti na Letné v minulém roce došlo ke zvýšení přehlednosti křižovatek a přechodů pro chodce a k celkovému zvýšení bezpečnosti, komfortu a pohodlí, především pak pro děti, seniory a hůře pohyblivé osoby. Toto opatření městské části zároveň umožnilo snižování počtu nadbytečných dopravních značek a v neposlední řadě také ponechání většího množství parkovacích stání u přechodů.

Technická správa komunikací v průběhu ledna realizuje instalaci svislých dopravních značek „Zóny 30“ v dolních Holešovicích společně se značením nových zón placeného stání. V průběhu roku pak budou zajištěna další opatření, jako je související vodorovné dopravní značení a vybrané zklidňující prvky.

Více informací o „Zóně 30“ v Praze 7 se dočtete zde:

10.01.2018 - Martin Vokuš ; Přečteno: 852 x