O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Trojská lávka se zřítila do Vltavy

Lávka spojující Císařský ostrov s MČ Troja se v sobotu odpoledne zřítila do Vltavy.

Aktualizace neděle 3. 12., 13:00: Nadále probíhá šetření příčin nehody Policií ČR a soudním znalcem. V příštích dnech po předání objektu zpět hlavnímu městu dojde k odstranění zbytků lávky. Praha 7 bude dále usilovat o co nejrychlejší propojení obou Vltavských břehů v této oblasti.

Aktualizace sobota 2. 12., 16:30: Událost předána do kompetence Policie ČR. Probíhá šetření příčin nehody. Místo je střeženo PČR a Městskou policií.

Žádáme občany, aby do uzavřené oblasti nevstupovali. Je zde vysoké riziko zřícení zbytků lávky a hrozí vážné nebezpečí úrazu!

Na místě během sobotního odpoledne zasahovali hasiči a další jednotky IZS. Přítomen byl také statik. Hasiči prohledávali vodní hladinu. Dle sdělení Zdravotnické záchranné služby došlo v místě nehody ke zranění 4 osob.

Příčina pádu lávky zatím nezjištěna.

Mosty a lávky spravuje celoměstská firma Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

Praha 7 bude žádat hlavní město o přívoz jako náhradní dopravu a co nejrychlejší nahrazení stálého spojení novou, architektonickou soutěží vybranou, lávkou.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

trojská lávka nehoda.jpg

03.12.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 378 x