O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů a Mikuláše nejen na ledě

Na přelomu listopadu a prosince dojde v Praze 7 k rozsvícení vánočních stromů na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V pondělí 4. prosince pak sedmou městskou část navštíví Mikuláš. Společně s hokejisty Sparty bude dětem nadělovat v Tipsport Areně na Výstavišti.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční ve středu 29. listopadu v 16 hodin. V rámci doprovodného programu zahrají Pražské žestě a zazpívá dětský pěvecký sbor Radost.

Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí proběhne ve středu 6. prosince v 16 hodin. Na doprovodné akci vystoupí Kühnův dětský sbor.

„Do výzdoby vánočních stromů se opět mohou zapojit také děti z Prahy 7. Oba stromy budou mít volná spodní patra, na něž mohou děti věšet ozdoby, které ve škole či doma vyrobí,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Zároveň s vánočními stromy bude rozsvícena také vánoční výzdoba v ulicích Dukelských hrdinů, Komunardů, na Strossmayerově náměstí a nově také v ulici Milady Horákové.

„Společně s rozsvícením vánočního osvětlení vyhlásíme také soutěž o nejzajímavěji vyzdobené okno nebo výlohu Prahy 7. Všichni, kdo se budou chtít zapojit, nám až do konce roku budou moci posílat fotky svých výtvorů, na facebooku uděláme velkou vánoční galerii a autory fotek, které se budou nejvíce líbit, na Tři krále odměníme,“ řekla radní Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

V pondělí 4. prosince od 16 hodin do 18 hodin uspořádá Praha 7 ve spolupráci s HC Sparta Praha velkou mikulášskou nadílku. Akce Mikuláš nejen na ledě se za přítomnosti hokejistů Sparty uskuteční v Tipsport Areně na Výstavišti. Děti si zde budou moci zdarma zabruslit, potkat známé hokejisty a zažít netradiční mikulášskou nadílku na ledě. Připraven bude také bohatý doprovodný program plný her, soutěží a zábavy. Vrcholem podvečera bude setkání s Mikulášem, čerty a anděly.

Předvánoční akce tradičně vyvrcholí Českou mší vánoční od J. J. Ryby, kterou Praha 7 pořádá 21. prosince od 19:30 hodin v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.

Vstup na všechny uvedené akce je zdarma. U vánočních stromů i na mikulášské nadílce nebudou chybět horké nápoje pro děti i dospělé.

28.11.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 22 x