O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Pilotní projekt v Praze 7 - denní výkazy strážníků se rozšíří o nerepresivní činnost

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský se s ředitelem Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 Petrem Svatoňem dohodli, že se budou v denních výkazech činnosti strážníků nově zaznamenávat i nerepresivní část své služby.

„K práci strážníka, vedle řešení různých protiprávních jednání, patří i to, co by se mohlo nazvat službou veřejnosti. Jsou to přesně ty běžné činnosti, které denně vykonají a které pomáhají, ale nejsou nikdy vidět. Vedle statistik přestupků, bych rád získal přehled i o této práci.  Od evidence si slibuji nejen získání statistických dat, ale i posílení vnitřní motivace strážníků. I pro ně samotné musí být příjemné zjistit, kolik vedle represivní práce udělají té „hezké“, „dobré“, vysvětluje starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Lidé se na městkou policii často obracejí s nejrůznějšími problémy. Když to jde, pomáháme. Denně strážník v ulicích pomůže v desítkách případů, třeba i dobrou radou. Ale bereme to jako službu veřejnosti, která k naší práci patří. Proto jsem uvítal nápad pana starosty evidovat v denních výkazech veškerou činnost strážníků,“ uvedl Petr Svatoň, ředitel Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7

31.10.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 34 x