O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Řešíte svou bytovou situaci? Pomůže vám nové kontaktní místo v Praze 7

Od 1. listopadu spouští Praha 7 novou službu. Na úřadě sedmé městské části začne fungovat kontaktní místo pro bydlení. V zaváděcím režimu zde mohou každou středu od 8 do 17 hodin občané řešit záležitosti spojené s bytovou problematikou.

„Kontaktní místo bude pro každého, kdo potřebuje pomoc či radu při řešení bytové situace. Pomáhat zde budeme kupříkladu občanům, kteří dostali výpověď z nájmu, seniorům, kteří se nezorientovali v systému státní sociální pomoci, či matkám samoživitelkám, které si nemohou dovolit platit komerční nájem. Tyto problémy běžně řeší různé úřady a další organizace. Zde budou mít občané vše na jednom místě,“ uvedl radní Prahy 7 Jakob Hurrle.

Cílem kontaktního místa je zjednodušit občanům způsob hledání odpovídajícího bydlení
a pomoci jim při řešení sociálních problémů, které s touto problematikou souvisejí. Kontaktní místo bude shromažďovat žádosti o bydlení, s nimiž se občané na úřad obrátí. Pracovník kontaktního místa bude pracovat nejen s nabídkou obecních sociálních bytů, ale zároveň bude komunikovat s neziskovým sektorem či dalšími městskými částmi a také sledovat situaci na otevřeném trhu s byty a jednat se soukromými vlastníky. Občanům bude pomáhat vyhledávat typ bydlení, který nejvíce odpovídá jejich individuálním potřebám.

„V Praze 7 máme dobře fungující systém podporovaného bydlení. Žádosti jsou vyhodnocovány transparentním bodovacím systémem, pořadníky s iniciály žadatelů jsou veřejně dostupné. Městská část však nemá tolik bytů, aby pokryla potřeby všech občanů. Od kontaktního místa si slibujeme, že nám pomůže rychle a efektivně řešit bytovou situaci klientů i díky spolupráci
s majiteli soukromých bytů,“
doplnil zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš.

Kontaktní místo pro bydlení bude otevřeno od 1. 11. 2017 v zaváděcím režimu každou středu od 8 do 17 hodin. Naleznete jej v přízemí Úřadu MČ Praha 7 (nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, č. dveří 86/13, vedle pokladny).

Kontaktní místo pro bydlení je součástí projektu „Pilotní ověření implementace systému sociálního bydlení na lokální úrovni v MČ Praha 7“, registrační číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_008/0007235 financovaného z prostředků EU, Operačního programu Zaměstnanost 2014-2020.

27.10.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 357 x