O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Návrhy řešení dopravní situace v Troji a Praze 8 přineslo jednání svolané Prahou 7

V pondělí 9. 10. se uskutečnilo jednání o dlouhodobě problematickém propojení Prahy 8 a Prahy-Troja, které svolala sedmá městská část. Zúčastněné strany se dohodly na otočení dopravy v ul. Trojská, tedy její zprůjezdnění ve směru z Prahy 8 do Troje, a na dalších opatřeních, která by měla zlepšit dopravu v dané oblasti.

„Jsem rád, že se všechny strany konečně sešly u jednoho stolu a společně hledaly konstruktivní řešení špatné dopravní situace V Troji a Praze 8. Věřím, že přijaté návrhy dokáží pomoci jak v řádu týdnů, tak i z dlouhodobého hlediska,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

„Za významný krok považuji dohodu o otevření ulice Trojská ve směru z Prahy 8 do Troji, k němuž by mělo dojít zhruba do měsíce. Uzavření Trojské bylo jedním z důvodů významného zhoršení dopravní situace v celé oblasti,“ doplnil místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Připravovaná opatření ke zlepšení dopravního propojení Prahy 8 a Prahy-Troja:

1) Otevření ulice Trojská ve směru Zenklova – Trojský most

o   Okamžité opatření, které bude realizováno do jednoho měsíce. Dojde k přemístění zákazových značek a změně dopravního režimu v ul. Trojská. Provoz bude povolen ve směru Zenklova – Trojský most, v opačném směru pouze dopravní obsluha a IZS.

2) Umístění světelné signalizace do prostoru křižovatky Lodžská x K Pazderkám

o   TSK hl. m. Prahy zpracuje dokumentaci pro umístění světelné signalizace na křižovatce K Pazderkám x Lodžská, která umožní dávkovat dopravu směřující do Troje a do Kobylis

3) Umístění úsekového měření rychlosti na komunikaci K Bohnicím

o   měření rychlosti na komunikaci K Bohnicím povede k dodržování rychlostních limitů a může mít pozitivní vliv na nehodovost v serpentinách nad usedlostí Salabka

4) Příprava komplexní studie na řešení dopravní situace

o   TSK hl. m. Prahy zpracuje komplexní studii, která prověří možnosti zlepšení dopravní situace
v oblasti Bohnic, Troje, Kobylis, na Proseku a v Holešovicích, včetně revize provozu stávajících světelných signalizací ve vztahu k intenzitám automobilové dopravy v ranních špičkách
a k nutné potřebě zajištění plynulosti provozu MHD.

09.10.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 464 x