O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Praha 7 pořádá semináře právního poradenství pro SVJ

Sedmá městská část pořádá cyklus seminářů právního poradenství pro společenství vlastníků jednotek z Prahy 7. Přednášky, které se zdarma konají na úřadě městské části, účastníky provádějí škálou práv a povinnost SVJ a také problémů, se kterými se společenství vlastníků často potýkají. „Snažíme se našim občanům přiblížit to podstatné čemu při správě SVJ mohou čelit. Chceme jim vysvětlit různá právní úskalí, poradit jim, jak efektivně hospodařit, vést účetnictví či například jak postupovat při plánování revitalizace domu,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš.

Semináře s právníky zaměřené na problematiku SVJ se konají v budově Úřadu MČ Praha 7 (zasedací místnost 225, 2. patro, nábř. Kpt. Jaroše 1000/7, Praha 7) a jsou určeny pro statutární zástupce SVJ z Prahy 7.

První seminář věnovaný základnímu seznámení s problematikou, se konal 20. 9. Další přednášky se uskuteční v následujících termínech:
  • 11. 10. 2017 od 17.00 do 19.00 h -  finanční správa SVJ, vymáhání pohledávek, řešení sporů, daňová problematika
  • 1. 11. 2017 od 17.00 do 19.00 h - revitalizace domu, investiční akce, smluvní vztahy, zabezpečení
  • 29. 11. 2017 od 17.00 do 19.00 h -  hospodaření SVJ, nakládání se společnými částmi domu

Účast na seminářích je zdarma. Zúčastnit se mohou dvě osoby za SVJ z Prahy 7, především pak předsedové SVJ nebo jimi pověření zástupci. Z důvodu omezené kapacity je třeba předem zajistit rezervaci na e-mailu: GregorovaJ@praha7.cz

Účastníci seminářů obdrží rovněž tematicky zaměřenou brožurku a po dobu dvou týdnů po absolvování semináře mohou přednášejícím zasílat doplňující e-mailové dotazy.

09.10.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 45 x