O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

V Praze 7 letos vyrostlo více než sto nových cyklostojanů

Praha 7 usiluje o to, aby cyklisté nepřivazovali svá kola ke značkám či zábradlím, kde často překážejí. Radnice proto od počátku roku rozšířila počet cyklostojanů na svém území o více než stovku. V současné době má sedmá městská část 112 pevných cklostojanů na 23 stanovištích.

„Kola jsou v Praze 7 oblíbeným dopravním prostředkem. Cyklisté je však často nechávají u dopravních značek, zábradlí či sloupů pouličního osvětlení. Na užších chodnících pak komplikují například průjezd kočárkům. Vytipovali jsme proto v nejvíce frekventovaných lokalitách vhodná místa, kde kola nebudou překážet,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

V Praze 7 byly do loňského roku pevné cyklostojany pouze na třech místech. Různé instituce a provozovny si pak před své budovy umísťovaly cyklostojany mobilní. Na většině míst však cyklisté svá kola neměli kam uvázat, a proto využívali nejrůznějších sloupů a zábradlí.

„Snažíme se parkování kol v Praze 7 legalizovat. Cyklostojany umísťujeme tam, kde je to vhodné a kam lidé na kole často dojíždějí, jako jsou školy či různá sportoviště a rekreační místa. Když nyní pojedete například do Stromovky, můžete kolo nechat u Výstaviště nebo u planetária či se projet po nové cyklostezce na nábřeží a využít cyklostojanů u tenisových kurtů,“ řekl zástupce starosty Ondřej Mirovský.

Cyklostojany na základě požadavků městské části do veřejného prostoru umísťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy.

V Praze 7 je aktuálně 112 pevných cyklostojanů na 23 stanovištích. Jejich přehled naleznete zde

Obrázek bez popisku

05.10.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 19 x