Česky   English
Úřad městské části > Čistota a životní prostředí

Miss kompost 2017

Obrázek bez popisku

Staňte se inspirací pro ostatní a přihlaste svůj kompost do soutěže o nejlepší kompost roku- Miss kompost 2017, ať už se jedná o malý domácí kompostér nebo unikátní zahradní stavbu.

Dvanáctý ročník soutěže Miss kompost má uzávěrku 10.10.2017. Fotografie a příběhy kompostů budou vystaveny v největší galerii kompostů, kam můžete nahlédnout pro inspiraci. Další potřebné informace najdete na stránkách soutěže www.misskompost.cz. Letos soutěžíme ve třech kategoriích:

  • Kompost roku: 1., 2. a 3. místo
  • Miss kompost škol: 1. místo 
  • Miss kompost Facebook: 1. místo

Na FB stránkách se také dozvíte, jaké zajímavé ceny čekají na výherce.  Zde také budete moci dát svůj hlas kompostu, který vám přijde nejlepší. Správný kompost prostě dokáže divy, dokonce i vyhrát motorovku. 

Slavnostní vyhlášení soutěže proběhne za doprovodného programu  4.11.2017 ve studiu Alta v rámci KompostFESTU!, kam jste všichni srdečně zvání. Bližší informace o KompostFESTU! budeme sdílet na FB v průběhu října.

Nejde ale jenom o ceny. Ti, co přijali kompostování jako běžnou součást života, můžou inspirovat ostatní svými osobitými nápady, jak nakládat s organickými zbytky. Stále nám zbytečně mizí cenný organický materiál ve směsném komunálním odpadu. Při důsledném kompostování snížíme objem směsného odpadu až o 40 %. Kvalitní organická hmota (kompost) nám chybí na polích, které jsou v důsledku úbytku organické hmoty ohroženy vodní a větrnou erozí.

 

15.09.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 227 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7