O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Praha 7 uctí památku obětí romského holocaustu, na nové radnici vyvěsí romskou vlajku

Ve středu 2. srpna se Praha 7 připojí k pietním akcím připomínajícím romské obyvatelstvo zavražděné v nacistických vyhlazovacích táborech. U příležitosti Památného dne romského holocaustu sedmá městská část v poledne vyvěsí na budově nové radnice U Průhonu 38 romskou vlajku.

„Romský holocaust je jedním z dnes již často opomíjených zločinů druhé světové války. Nacisté při něm zavraždili statisíce Romů z celé Evropy. V noci z 2. na 3. srpna 1944 zemřelo v plynových komorách téměř 3000 mužů, žen a dětí – posledních romských vězňů v takzvaném Cikánském rodinném táboře v Osvětimi. Na tyto zločiny nesmíme zapomínat a my, politici, se musíme snažit tlumit jakoukoli nenávist jedné skupiny obyvatel vůči jiné,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Roku 2013 bylo datum 2. srpna prohlášeno Radou Evropy mezinárodním Památným dnem romského holocaustu. Institut Terezínské iniciativy, organizace Konexe, Českobratrská církev evangelická za finanční podpory Nadace Židovské obce v Praze pořádají v tento den tematicky zaměřenou konferenci v Komunitním centru na Žižkově. Více informací o akci naleznete zde:

Ve 12 hodin některé obce, církve a další instituce uctí památku obětí romského holocaustu symbolickým vyvěšením romské vlajky. Připojí se také Praha 7.

„Vlajku musíme opět umístit na budovu budoucí radnice v ulici U Průhonu, kde se aktuálně chystá rekonstrukce. Stejně jako v případě tibetské vlajky nám vlastník budovy Generální finanční ředitelství nepovolil na současném sídle úřadu vyvěsit ani vlajku romskou,“ doplnil starosta Čižinský.

Obrázek bez popisku

1.8.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 59 x