Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Stromovka se zvětší o 23 tisíc metrů čtverečních, připojí se k ní málo využívaná část Výstaviště

Část území, které nyní spadá pod správu Výstaviště Praha, bude nově připojeno ke Stromovce. Celkem se jedná o rozlohu 23 113 metrů čtverečních. O začlenění severozápadního cípu areálu Výstaviště, který je součástí přírodní památky Královská obora Stromovka, do samotného parku Praha 7 v posledních letech intenzivně usilovala.

 

„Jsme rádi, že naše iniciativa byla vyslyšena a že se nevyužívané zelené plochy za plotem Výstaviště vrací zpátky do Stromovky, kam patří. Území tak může být spravováno společně s dalšími částmi parku a do budoucna nabídne další volně přístupné nekomerční aktivity pro návštěvníky parku, jako jsou pikniková místa či volně přístupné sportovní plochy,“ uvádí radní Prahy 7 Lenka Burgerová.  

Na Výstavišti aktuálně probíhá demontáž celkem 630 metrů plotu, díky čemuž se ke Stromovce připojí území o velikosti 23 113 metrů čtverečních. Návštěvníkům parku a Výstaviště by tyto práce neměly přinést žádná výrazná omezení.

Není to však poslední plánovaná změna v této oblasti, na navazující louce v areálu Výstaviště se připravuje výstavba přírodního biotopu, který bude v letním období sloužit návštěvníkům jako veřejné koupaliště, v plánu je také park vodních her nebo růžová zahrada. Změny na Výstavišti i ve Stromovce jsou součástí dlouhodobé strategie přeměny Výstaviště na moderní prostor, který by měl lépe sloužit Pražanům, ať už jde o sportovní, kulturní či zábavní vyžití.

 

 

Návrh Prahy 7 k přičlenění území v prostorách Výstaviště k celopražsky významnému parku Stromovka ze dne 27. 10. 2015:

http://www.praha7.cz/path/usn?l=1&idUsn=23205&dlOrgan=1

 

Žádost MČ Prahy 7 o zpracování Koncepce budoucího využití Výstaviště Praha Holešovice ze dne 9. 2. 2016:

http://www.praha7.cz/path/usn?l=1&idUsn=23565&dlOrgan=1

 

stromovka ploty.jpg

 

21.07.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 841 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7