Česky   English
O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Během rekonstrukce Negrelliho viaduktu bude upravena také stanice metra Vltavská

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) realizuje opravu historického Negrelliho viaduktu. Od 4. července nebudou jezdit vlaky přes most na Masarykovo nádraží. Současně s rekonstrukcí mostu jsou plánovány také úpravy stanice metra Vltavská.

V průběhu železniční výluky od 4. 7. budou vlaky končit na nově zavedené provizorní zastávce v blízkosti stanice metra Vltavská. Předpokládaný návrat vlaků na trať je v září roku 2019. Celá stavba by měla být ukončena v roce 2020.

MČ Praha 7 koordinuje s investorem, projektantem a dalšími zapojenými subjekty umístění informačních tabulí, které cestující nasměrují mezi stanicí metra Vltavská k a novou vlakovou zastávkou. Vyznačen bude také bezbariérový přístup vedený od vlaků přes parčík kolem ulic Heřmanova a Pplk. Sochora.

V září 2017 se úpravy dotknou také stanice metra Vltavská. Dopravní podnik zde bude realizovat odstranění nevyužívané lávky pro pěší, která je součástí zastřešení metra. Tato akce by měla být hotova do konce roku. V březnu 2018 pak bude zahájena rekonstrukce stanice metra, jejíž součástí budou opravy zastřešení stanice, výměna oken a další úpravy v přilehlém okolí. 

 

Výluky vlaků během rekonstrukce Negrelliho viaduktu

Kralupy nad Vltavou – Praha

Osobní vlaky z Kralup do Prahy minou vlakovou zastávku v Holešovicích, místo toho zastaví na velkém holešovickém nádraží a odklonem dojedou na Masarykovo nádraží o několik minut později, než dnes. V opačném směru bude platit, že z Masarykova nádraží vyrazí vlaky do Kralup a Ústí nad Labem o několik minut dříve, než dnes. Rychlíky od Děčína, které jezdí také přes Negrelliho viadukt, pojedou také do Holešovic a dále odklonem na Masarykovo nádraží.

Spěšný vlak Luna z Loun a Slaného do Prahy bude končit už ve stanici Praha-Holešovice.

 

Kladno – Praha

Osobní i spěšné vlaky a také rychlíky z Rakovníka a z Kladna budou ukončeny v nové provizorní zastávce Praha-Bubny, Vltavská, přímo u metra C. Spěšné vlaky, které jezdí z Masarykova nádraží k Amazonu do Dobrovíze a dále do Středokluk, budou začínat a končit ve stanici Praha-Dejvice.

Poslední noční vlak z Prahy do Kladna (odjezd z Hlavního nádraží v 0:32) pojede z pražského Hlavního nádraží do Hostivice odklonem přes Pražský Semmering. V úseku Praha-Bubny, Vltavská – Hostivice místo něj pojede náhradní autobus.

30.06.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 2057 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7