O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Praha 7 získala ocenění za podporu podnikání

Radní Prahy 7 František Vosecký převzal ocenění „Dobrá praxe“, které Městské části Praha 7 udělila Národní síť zdravých měst za podporu podnikání.

„Velice si tohoto ocenění vážím a doufám, že se nám podaří inspirovat také další obce v ČR. V Praze 7 se pokoušíme nabourávat zažitou představu, že v byznysu musí každý kopat pouze sám za sebe. Když jsme rozjížděli program Podnikavá 7, byl jsem velmi příjemně překvapen, kolik úspěšných podnikatelů bylo ochotných zcela zdarma nabídnout svůj čas a sdílet svoje zkušenosti s těmi, kteří teprve začínají. Zdravé podnikatelské prostředí prospěje každému. Je stále více těch, kteří si to uvědomují a chtějí pomáhat. Občas pouze stačí, aby jim to obec umožnila,“ uvedl radní Prahy 7 František Vosecký.

Projekt Podnikavá 7 odstartoval v loňském roce a dočkal se velkého ohlasu. Tým expertů, který připravil program na míru šitý všem začínajícím podnikatelům, se na radnici sedmé městské části vrátil letos v dubnu. Cyklus jedenácti volně navazujících přednášek a workshopů nabízí recept, jak na funkční podnikatelský plán, kde vzít odvahu a kapitál, jak jednat s investory a jak se vyhnout zbytečným rizikům. Semináře opět vedou inspirativní osobnosti a úspěšní podnikatelé. Tak jako v loňském roce vše vyvrcholí vyhlášením nejlepších podnikatelských záměrů.

Praha 7 svou prezentací na Letní škole Zdravých měst 2017 v Moravské Třebové předvedla ostatním městům a městským částem, jak lze aktivně pracovat s cílovou skupinou podnikatelů a jak je motivovat ke spolupráci. Velké firmy, ale i drobní živnostníci jsou významnými hráči a výrazně ovlivňují život v daném místě, zároveň je těžké je oslovit a zapojit do spolupráce s radnicemi. Proto považujeme příklad Prahy 7 za inspirativní,“ okomentoval ocenění Prahy 7 ředitel Národní sítě zdravých měst Petr Švec.

Praha 7 dostala od Národní sítě zdravých měst kulaté razítko „Dobrá praxe“. Razítko uděluje NSZM vždy ke konkrétnímu ukázkovému příkladu, který je zařazen v Databázi Dobrá Praxe a současně je prezentován na některé z akcí NSZM.  Prezentaci programu Podnikavá 7 v Galerii udržitelného rozvoje naleznete zde:

Obrázek bez popisku

16.6.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 168 x