O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Praha 7 vyhlašuje zakázku na přestavbu nové radnice

Praha 7 se může pustit do stavebních úprav nové radnice. V květnu městská část získala stavební povolení a nyní vyhlašuje veřejnou zakázku na zhotovitele. Na podzim příštího roku by budova v ulici U Průhonu 38 již měla být kompletně přestavěna podle návrhu vítěze mezinárodní architektonické soutěže.

„Je před námi poslední úsek velmi dlouhé cesty. Na jeho konci bude mít Praha 7 poprvé po 130 letech od svého založení vlastní budovu radnice. Na její podobu jsme uspořádali mimořádně úspěšnou mezinárodní architektonickou soutěž, které se zúčastnilo 70 ateliérů z celého světa. Těším se, až se vítězný návrh začne přesouvat z papíru do reality,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Podobu nové radnice Prahy 7 navrhla na základě vítězství v mezinárodní architektonické soutěži společnost Atelier bod architekti s.r.o. Objekt v ulici U Průhonu 38 čekají rozsáhlé stavební úpravy, ze současné podoby zůstane zachována pouze nosná konstrukce. Předpokládané náklady se pohybují mezi 150 až 160 mil. Kč. Konečnou cenu určí nabídky firem, které se budou o zakázku ucházet. V případě, že při realizaci soutěže nedojde k průtahům, mohou stavební práce začít již na podzim tohoto roku. Praha 7 by stavbu chtěla dokončit na podzim roku 2018, aby se úřad mohl přestěhovat do nové radnice počátkem roku 2019.

„Zbavíme se tak dlouhodobé nejistoty nájemního vztahu a tlaku končící nájemní smlouvy, která nám garantuje střechu nad hlavou pouze do konce roku 2019. Městská část získá moderní
a důstojné sídlo, které nám umožní další rozvoj služeb pro občany a poskytne odpovídající zázemí pro zaměstnance. Zároveň nebudeme muset platit více než 8 milionů korun ročně na nájemném,“
doplnil radní Prahy 7 Pavel Zelenka.

Lhůta pro podání nabídek na přestavbu nové radnice je do 14. 7. 2017, do 10 hodin. Více informací o veřejné zakázce naleznete zde:

Obrázek bez popisku

15.6.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 458 x