O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Děti se na Letné připraví na bezpečné prázdniny

Ve čtvrtek 8. června 2017 se na Letné uskuteční již 11. ročník celopražské zábavně-preventivní akce Bezpečné prázdniny. Projekt zaměřený na nástrahy a nebezpečí, jimž mohou být děti vystaveny během prázdninového období, pořádá MČ Praha 7 za finanční podpory hl. m. Prahy. Letos se Bezpečných prázdnin zúčastní na 2 200 dětí z 16 pražských městských částí.

Letní prázdniny jsou pro děti časem dobrodružství, her a zábavy. Zároveň je to však také období, kdy se režim dětí zásadně mění. Nechodí do školy a mají více volného času, který mnohdy tráví bez dohledu rodičů. Smyslem akce Bezpečné prázdniny je připravit děti na rizika, která jim v tomto období hrozí,uvedl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Bezpečné prázdniny se uskuteční na Letenské pláni od 9.00 do 13.00 hodin.

Akce je tématicky zaměřena na žáky 1.–5. tříd základních škol. Děti se v rámci bohatého programu seznámí z řadou užitečných informací z oblasti bezpečnosti silničního provozu
či nebezpečí při sportu a dalších prázdninových aktivitách. Poukázáno bude i na rizika, která jim hrozí, když zůstanou samotné doma. Zároveň se dozvědí, jak poskytnout první pomoc nebo jak zavolat záchrannou službu, hasiče či policii. Nahlédnou také do problematiky drog, šikany a obtěžování. V soutěžích pak dostanou příležitost si své nově nabyté poznatky otestovat. Připravena je řada cen a dárků. Každý z účastníků zároveň obdrží informační brožurku Bezpečné prázdniny, kterou MČ Praha 7 vydala jako praktického rádce a pomocníka při krizových situacích.

V průběhu akce vystoupí na pódiu animátoři s hrami a soutěžemi.

Na Bezpečných prázdninách budou mít svá stanoviště: Policie ČR, Krajské vojenské velitelství, Městská policie, Hasičský záchranný sbor, Zdravotnická záchranná služba, Imperativ, Linka bezpečí, PROGRESSIVE, YMCA Praha, Zdraví-život, ZOO Praha, Český červený kříž, Česká koalice proti tabáku, Promotým Praha.

Obrázek bez popisku

06.06.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 479 x