O Praze 7 > Úvodní strana > Aktuality

Školy z Prahy 7 mají český rekord ve čtení bez přerušení

Praha 7 zanechá svou stopu v České knize rekordů. Všechny školy městské části četly bez přerušení deset hodin. U knih se vystřídalo 1.140 čtenářů v 1.671 čtenářských blocích. Četly především děti, ale také učitelé a rodiče.

„Gratuluji všem účastníkům čtenářského maratonu, především pak našim školám za organizaci a maximální nasazení. Jsem rád, že jsme jim mohli pomoci podpořit u dětí zájem o čtení. Český rekord je pak zaslouženou třešničkou na dortu, kterou se teď může pyšnit každý malý i velký čtenář, který se do dnešní akce zapojil,“ uvedl starosta Jan Čižinský.

Čtenářský maraton ve středu 24. května odstartoval na všech sedmi základních školách Prahy 7 přesně v sedm hodin ráno. V každé škole byli od rána přítomni komisaři z Agentury Dobrý den, která spravuje registraci českých rekordů. Ti celou akci zahájili předáním štafetového kolíku prvnímu čtenáři. Školy měly vyčleněnu místnost, ve které se žáci i učitelé střídali ve čtení až do 17 hodin, kdy byl pokus o český rekord ukončen. Do čtenářského maratonu se zapojili také radní městské části, kteří se se štafetovými kolíky přesunuli do Café Jedna ve Veletržním paláci, kde probíhalo čtení pro veřejnost.

Zde komisaři potvrdili úspěšný zápis do České knihy rekordů! Rekord bude zapsán jako: Desetihodinový čtenářský maraton se zapojením nejvíce škol.

Čtenářský maraton ve znamení šťastné sedmičky by zakončen v sedm hodin večer.

Akce na podporu čtenářské gramotnosti kromě zápisu do České knihy rekordů přinesla řadu pozitivních zkušeností a zážitků. Emoce, které vyvolala, způsobily, že četli i prvňáčci, kteří měli zprvu ostych. Maraton pohltil i nezkušené čtenáře tak, že se nakonec sami rozhodli dobrovolně číst, mnohdy i k nemalému překvapení jejich rodičů.

Akce byla uspořádána v rámci aktivit akčního plánování vzdělávání. Městská část Praha 7 je nositelem projektu reg. č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000718 Místní akční plán rozvoje vzdělávání - správní obvod Praha 7, spolufinancovaného z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

vyhlášení českého rekordu.jpg vyhlaseni 2.jpg umelecka.jpg IMG_20170524_065952.jpg DSC_0818.jpg čtenářský maraton.jpg

25.05.2017 - Martin Vokuš ; Přečteno: 659 x