O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Čtenářský maraton ve znamení Sedmičky

Ve středu 24. května bude Praha 7 patřit čtenářům. Základní školy městské části připravily velký čtenářský maraton, jehož motivem je šťastná Sedmička. Usilovat budou o zápis do České knihy rekordů.

V Praze 7 se bude 24. května číst od sedmi do sedmi a zapojí se sedm základních škol. Na každé z nich budou nepřetržitě číst velcí, menší i nejmenší žáci, učitelé, ale také patroni maratonu z řad radních městské části.

„Snahu škol motivovat děti ke čtení velmi vítáme. Z pravidelného setkávání se zástupci škol vzešel nápad uspořádat velkou zážitkovou akci, která by děti dokázala nadchnout a podpořit v názoru, že čtení knih je stále in. Čtenářského maratonu se rád zúčastním a s napětím budu očekávat, jestli se našim školám podaří probojovat do České knihy rekordů,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Čtenářský maraton odstartuje v sedm hodin ráno. V každé ze sedmi škol městské části bude vyčleněna místnost, ve které se budou žáci různých ročníků střídat ve čtení až do pěti odpoledne. Malé i velké čtenáře podpoří ředitelé, učitelé i rodinní příslušníci. Zapojí se také radní městské části, kteří se v 17 hodin s literárními štafetovými kolíky přesunou do Café Jedna, kde se do akce mohou zapojit vášniví čtenáři z řad veřejnosti. Čtenářský maraton bude ukončen v 19 hodin.

Třešničkou na dortu je ohlášený pokus o český rekord ve čtení bez přerušení na všech základních školách současně.  Na každé škole bude přítomen komisař z Agentury Dobrý den, která spravuje registraci českých rekordů.

23.5.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 241 x