O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Praha 7 chce, aby byla nová ulice v Bubnech pojmenována po Nicholasi Wintonovi

V blízkosti Bubenského nádraží je plánována nová ulice, která bude propojovat ul. Veletržní a Dělnickou. Praha 7 usiluje o to, aby byla pojmenována po siru Nicholasi Wintonovi.

Z nádraží Praha-Bubny odjížděly za druhé světové války desítky tisíc židovských spoluobčanů do Terezína. Většina z nich byla zavražděna v nacistických koncentračních táborech. Díky siru Wintonovi byly tou dobou stovky československých dětí v bezpečí a do transportů nemusely. Rádi bychom, aby ulice vedoucí kolem tohoto nádraží, a tedy kolem Památníku ticha, nesla jméno Nicholase Wintona,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Sedmá městská část z tohoto důvodu žádá hlavní město Prahu, aby po siru Nicholasi Wintonovi byla pojmenována ulice v rozvojovém území Holešovice Bubny-Zátory, na které Rada hl. m. Prahy odsouhlasila zpracování územní studie.

„V zadání územní studie požadujeme, aby nové ulice spojily Holešovice, Bubny a Letnou do jednoho celku. Území rozdělená železnicí byla od počátku plánovaná tak, aby se v budoucnosti propojila, tomu odpovídá také vzájemná pozice ulic Veletržní a Dělnické, které jsou součástí hlavní urbanistické osy vedoucí od Hradu přes Libeňský most na východní okraj města. Nová ulice, která je propojí, bude v blízkosti Bubenského nádraží. Považujeme proto její pojmenování po siru Nicholasi Wintonovi za důstojný příspěvek k udržení historické paměti místa,“ řekla radní Prahy 7 Lenka Burgerová.

10.05.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 521 x