O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Praha 7 oslaví narozeniny svých šachových stolků bleskovým turnajem

V březnu minulého roku umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky. Jeden našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Tak jako jejich křest, oslaví sedmá městská části také jejich první narozeniny šachovým turnajem, který se uskuteční ve středu 26. dubna.

Turnaje se zúčastní také radní sedmé městské části, v čele se starostou Janem Čižinským.

„Za rok si šachové stolky v Praze 7 našly své příznivce mezi pravidelnými i občasnými hráči. Chtěli bychom nejen je pozvat na náš jarní turnaj, kde budou moci příznivci této nestárnoucí hry změřit síly mezi sebou či s námi rekreačními, leč vášnivými šachisty z radnice. Vítězové z Holešovic a Letné opět dostanou příležitost utkat se o trofej šachového krále Prahy 7,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Šachový turnaj Prahy 7 se uskuteční ve středu 26. dubna od 16 do 18 hodin. Hrát se bude paralelně na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Každá partie bude probíhat 2 x 5 minut vyřazovacím systémem. Do dalšího kola vždy postupuje vítěz (v případě remízy hráč s černými kameny). Následně proběhne finále vítězů z obou lokalit. Hraje se podle pravidel světové šachové federace FIDE pro bleskový šach. Na organizaci turnaje se společně s Prahou 7 podílí Šachový svaz České republiky.

Registrace účastníků turnaje bude probíhat na obou místech od 15:30 do 16 hodin (kapacita je 16 osob na každém stanovišti). Finálový duel se uskuteční mezi 17 a 18 hod. na Řezáčově náměstí.

Obrázek bez popisku

20.04.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 515 x