O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Dobrovolníci vyrazí uklízet Prahu 7

Sedmá městská část se opět připojí k celorepublikové kampani Ukliďme Česko. V sobotu 8. dubna v 9 hodin se na Strossmayerově náměstí sejdou dobrovolníci, kteří budou společně se zástupci radnice uklízet vytipované lokality v Praze 7.

„Když se lidé zeptají, co mohou udělat pro Prahu 7, říkám jim, že sebrat poletující papír či ležící plechovku a vyhodit to do koše. Mám radost, že řada lidí ze Sedmičky je ochotná si na úklid vyčlenit i celé dopoledne. Znamená to totiž, že jim na Praze 7 záleží. A to je pro nás velmi důležité. Snažíme se totiž, aby Praha 7 byla městskou částí, ke které budou mít její obyvatelé hezký vztah,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Sraz dobrovolníků je v 9 hodin na Strossmayerově náměstí. Odtud se účastníci vydají na místa, kde bude úklid probíhat.

„V uplynulých dvou letech jsme se hodně věnovali úklidu nábřeží. Zde se, také díky zavedení přívozu, situace o poznání zlepšila. Letos bychom se chtěli zaměřit mimo jiné na Štvanici či okolí holešovického a bubenského nádraží,“ upřesnil František Vosecký, radní Prahy 7.

Radnice pro dobrovolníky připraví vybavení na úklid a postará se také o odvoz sebraných odpadků. Každou skupinu budou doprovázet také terénní pracovníci organizace Progressive, kteří pomohou se sběrem infekčního materiálu.

Dobrovolníci se mohou hlásit také na stránkách kampaně Ukliďme Česko:

www.uklidmecesko.cz

4.4.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 394 x