O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Základní škola T. G. Masaryka má nového ředitele

Rada Městské části Praha 7 jmenovala nového ředitele Základní školy T. G. Masaryka na Ortenově náměstí. Na základě výsledků výběrového řízení se jím stal Mgr. Jan Rychtr. Nový ředitel připravuje již na 30. března seznamovací setkání s rodiči, kde představí plány a vize, s nimiž do vedení školy nastupuje.

Jan Rychtr nahradí dosavadního ředitele Martina Šmída, který na základě rezignace ve  funkci končí k 31. 3. 2017.

„Mám radost, že se do našeho výběrového řízení přihlásili vynikající kandidáti. Vybrali jsme Jana Rychtra. Přinese do školy novou energii a nadšení. Hned se pouští do práce a svolává schůzku s rodiči, s nimiž chce, stejně jako s ostatními, komunikovat co nejlépe. Je to důležitá zpráva pro rodiče těsně před termínem zápisů do základních škol. V komisi byli též zástupci rodičů a pedagogů. Těším se na spolupráci s ním jako s ředitelem. Rád bych také poděkoval panu řediteli Šmídovi za roky odvedené práce,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Jan Rychtr má za sebou 14 let pedagogické praxe na základních i středních školách. Naposledy působil jako učitel na Malostranské základní škole a Malostranském gymnáziu v Praze 1. Má také zkušenosti s koordinací a vedením projektů v rámci operačních programů EU.

Vzhledem k aktuálním závazkům nového ředitele proběhne oficiální nástup do funkce až po skončení školního roku.  Jeho intenzivní spolupráce se školou však začne ihned. Ve čtvrtek 30. března od 18 hodin se v ZŠ TGM uskuteční seznamovací setkání s rodiči a zároveň se nový ředitel zapojí do přípravy zápisů do 1. tříd, které ve škole proběhnou letos 5. a 6. dubna.

23.03.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 588 x