O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Přívoz HolKa se probouzí ze zimního spánku

Oblíbený přívoz HolKa se po zimě opět vrací na vodu. Jeho sezónní plavby mezi Holešovicemi, Štvanicí a Karlínem začnou v sobotu 25. března v 8 hodin. V pátek 24. března HolKa oslaví svůj návrat večerními lampionovými projížďkami.

„Přívoz je ideálním řešením, jak propojit Holešovice, Štvanici a Karlín, než zde bude postavena lávka. Od zahájení zkušebního provozu v létě 2015 patří HolKa mezi nejvyužívanější přívozy v Praze, za loňskou sezónu přepravila více než 65 tisíc cestujících. To, že je její návrat opět dychtivě očekáván, dokládá také velký zájem o zahajovací lampionové plavby. Po rezervacích se doslova zaprášilo,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Lampionové projížďky z holešovického kotviště se uskuteční v pátek 24. března od 17 do 21 hodin. Součástí plaveb bude výklad o pražských mostech. Kapacita je nyní zcela zaplněna.

„Přívoz je aktuálně nejrychlejším spojením z Holešovic do Karlína. Měření v praxi ukázala, že přes Hlávkův most se od přístaviště k přístavišti nedostanete rychleji než za 20 – 25 minut, kdežto lodí je to maximálně pět minut. Zároveň HolKa výrazně pomáhá usnadnit lidem přístup na Ostrov Štvanice, který představuje zásadní zeleň nejen pro oblast dolních Holešovic,“ řekl zástupce starosty Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Přívoz HolKa bude v letošním roce zajišťovat přepravu od 25. března do 29. října v intervalech 15 – 30 minut. Stejně jako v loňském roce bude v pracovní dny vyplouvat v 7 hodin, o víkendech pak v 8 hodin. Ukončení provozní doby bude v průběhu sezóny proměnné podle slunečního svitu. Od 25. března do 11. května  a od 3. do 30. září bude přívoz jezdit do 20 hodin, od 12. května do 2. září do 21 hodin a v říjnu pouze do 19 hodin.

Mezi první a poslední jízdou přívoz umožňuje také plavby nad rámec jízdního řádu. Stačí dát převozníkovi znamení úderem na zavěšenou kolejnici.

Přívoz HolKa provozuje Pražská paroplavební společnost, a.s. Je součástí Pražské integrované dopravy, tedy na něm platí jízdní doklady pražské MHD.

Obrázek bez popisku

20.3.2017 - Administrátor P7 ; Přečteno: 180 x